Hayat..

Kişiler yaşamlarında yer alan bütün anılarını hatırlasalar bugünü unuturlar. Bazen de kaçınılmaz olarak, güncel olaylar, geçmişi hatırlamak için davetiye çıkarmaktadır. Her davete icabet ise kişinin kendi insiyatifi:)

Hayatta  insanların  en kötü dönemi, ya ailesinden birisinin,yada kendi, sağlık sorunları ile çevredeki sorunlar būtūnūyle mücadele etmesidir. 

Can boğazdan gelir,mantığı ise, ūzerinde dūşūnlesi gerek bir husus.. esas iştah konusu bundan  besleniyor..

Konumuz mutfak olunca dolayısıyla dengeli beslenme gündeme getirilerek uzmanlar yol sağlıktan geçmeli diyorlarsa da, konu nereye gider dayanır, biliyormusunuz. ?. damak alışkanlığına, çok da iyi olmayan bir huy diyorsak diyelim,dediğimiz ile kalıyoruz. .Nedeni ise  bir  insanın çocukluğunun, damağındaki tad..Bu tadı unutmak da kolay mesele değil..O tad içinde annenin parmakları vardır,yemek lezzeti vardır,sofra gelenekleri vardır.. unutmak mümkün değil ise ki değil..O zaman vay halimize..  

Benim şahsen unutamadıklarım arasindaki ilk yemek kuzu pirzola ..ilkel, ama bütün ızagara çeşitleri için ideal pişirme aracı tencerede yapılan et çeşidi..kişi başına düşen pirzola adedi hiç önemli değil,önemli olan tencerenin altına konan patates miktarı:)) işte o patates içine konan bir miktar su ve tel üzerinden aşağıya süzülen etin kekik kokulu yağı pişen patateslerin lezzeti oluyor. Kolay basit ve kebap kūltūrūmūze uygun kısa sürede masada zeytin ile çakistes bir de kõy ekmeği eşliğinde olursa, alın size harika bir yemek. O zaman yapıp yiyecek olanlara da, afiyet şeker olsun,zaten mutfağın derdi ūç õğūn.. Bitmez..

Az yiyelim õz yiyelim sağlıklı günlere derken..#Hayat için  ne gerekiyorsa yapalım..  sevgiyi de yaşama ve yemeklerimize #harç olarak katalım.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s