Misafir..

​Bu gün bayram ev ziyaretçi trafiği oldukça yoğun.. Bayramın gelişi ile sevdiklerimizi görme olasılığı oldukça yüksek. . Bu Özel bey olmadan ilk bayramımız. .

Ailesi geniş, sağolsun aile yengelerini yalnız bırakmıyor.. bayramlamaya geliyorlar..

Hava çok sıcak. . Sabah yaktığımız klima ile faturaya yansıyacak elektrik  fiyatı elbette yüksek olacak..Gayle büyük:)) 

Facebook da bir yere durmuyor hatırlamak istediğinizi sandığımız  anınız var  diyor.. yok artık paylaşmıyorum sadece fotoğraflarımı alıp durum güncellemesi yapıyorum. . 

İyi ki SEVDA’ mız da geldi evimize renk getirdi. . O da bizle misafir savuyor. .

Bu aşamada blog yazılarım içine Türkmen mantısını da almak durumundayım. . Mademki mutfağımdan geçti.. tenceremde pişti soframda yer aldı, bu yemek çeşidinin de görüntü hakkı üstümde kalmasın :)) 

Harcı için semizotu ise yabani olan ve bahçesimizde bol miktarda halen bulunan kendiliğinden ağaç köklerinde biten faydalı bitki..

Tencerem ise eski yıllardaki  Türkmen çalışanımız Enar’ın hediyesi.. her şeyde olduğu gibi araç olmadan malzeme kullanılamıyor. . 

Her husus kendi makinesinde hayat buluyor.. Hep çalıştığım zaman da SÜTEK ‘deki arkadaşlarıma bakın daktilo ise daktilo,dolapsa dolap aldığımız her yeni demirbaşı seveceksiniz dediğim zaman nasılını da beraber anlatırıdım, temiz ve tertipli tutulan her eşyanın uzun ömrünün bu sevgi ile mümkün olduğunu söylerdim. . 

Evimdeki her eşyama bu anlamda bakıp aynı istemleri de ev halkından halen istemekteyim. Huy işte.. insan vazgeçmiyor. .Ama güzel bir meziyet ..Hani õvünmek gibi de olmasın:)))  Gün ilerledi akşam kendini buldu o halde bu gecenin de sizlere, huzur mutluluk ile sağlık getirmesi dileğim her zaman baki.


 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s