YAŞAM TARZI. .

​Öyle günler gelirli dünkü halimizin yarından daha iyi olup olmayacağını bilemeyiz..

Hayatın kader çizgisi  devamlı ağları ile  õrgū halinde ise en  güzeli bu gün nefes aldığımız için şūkredip, bilinç altımızın,sağlığına dikkat ederek ilerleyen sinyaline uymak..Burda kendi kendimize TELKİN şart..

Geçen zamanın insan vücudu üzerindeki bütün uzuvlara mühürnū vurmuş olduğunun bilinci ile hareket etmekte her zaman fayda vardır.  

İnsan kendinden örnek verdiği zaman bunun ego olarak algılanması doğru olmasa gerek,belkide söz meclisten dışarı demek adına kimse üzerine almasın ama kendinde anlatım  tarzında ve okuduğunda uygun bir yer bulursa biraz düşünsün yeter diyelim. 
Ev alırken veya inşaat yaparken çoğumuz gelecekteki halimizi sıhhatimizi,eve giriş çıkışımızı banyo halini veya ev içindeki mutfağı dahil yürüyüşümüzde engel teşkil edecek önlemleri hiç düşünmeyiz.En azından yapılacak tadilatlar için önceden plan yapmakta fayda var. insanın ne zaman elden ayaktan düşeceği belli olmuyor.. Bundan dolayıdır ki  balkonlara ve ev girişlerine tekerlekli sandalyenin geçebileceği yerleri yapıp diğer önlemleri de almaya õzen göstermek lazım,dahası apartman veya iki katlı evlerde asansör de şart.. En önemlisi de ambulans çağrısında evden sedyenin çıkışındaki kolaylığı sağlamak. İhtiyat ile dikkat her zaman gerekli. Bunları yaşayan bilir:((

Her şeyin fazlası zarar diyerek bütün bunlardan sonra şimdiye kadar belkide beslenmede bilerek yaptığımız alışkanlıkları da ayarlamak gerekiyor. 

Ev de pişirmek  hem ekonomik hemde sağlıklı, nedeni ise sofraya konacak miktarı ayarlayabilmek..

Balık, sevenler için evde en kolay yapılan bir ızgara. . Yine eski ızgara  tenceresinde.. Çipura da ızgarada en güzel pişen bir balık çeşidi. .

Üzerine iki paralel çizik iki taraflı zeytinyağı işlem tamam.. 

İrmik helvası balık yedikten sonra üzerine yenecek en güzel tatlı ancak her zaman değil.. Yapmıştım o halde paylaşım yapmadan olmaz. Aldığımız kiloları şimdi vermeye çalışmak da bu güne kadar yediklerimizin tatlı bir cezası :))

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s