Tavuk Yemekleri.. 

​Ağustos ayında nedense havada büyük bir ağırlık var insanı bunaltan sıcak üzerimizde kabus gibi.. Daha da artacak hava sıcaklığı için acil bir iş olmayınca dışarıya çıkmamaya imtina etmek gerek.
Sıcaklar her ne kadar hafif yiyecek çeşitlerini mutfağa tercih diye işaret etse de alışkanlıklar bir türlü peşimizi bırakmıyor..

Hafif deyince sade bir salata ile idare edebilirmiyiz diye denedim esasına özellikle öğle için bulunmaz bir tercih. Ancak limonu veya elma sirkesi olacak ama zeytinyağı da kararınca bazen üzerine  bir dilim hellim kareleri,haşlanmış tavuk,ton balığı veya beyaz peynir,yeşil zeytin ile siyah zeytin ilavesi de damağa tat oluyor..

Bir günün yemek menüsünde kahvaltı ile ana yemekler ne kadar önemli ise ara öğünler de meyve artı ceviz,badem,iki kaşık yoğurt da o kadar önem arzeder diyor diyetisyenim.. Tabi bizim gibi yıllardır her kilo alışta uğrak yerimiz olan diyetisyenin söyledikleri ezberimizde de kontrolde şart.. Gitmek bir bakıma bunu gerektiriyor..

Kurtarıcı et, evde en çok buzdolabında olan et:)) tavuk eti olunca bir kaç örnek ile çeşitlerini  de paylaşırız.. Beğenirseniz de yapması kolay ayrıca maliyeti de düşük :))

Hele hafta sonu hızında bulunmaz nimet.. Her şey gönlünüzce,keyfinizce olsun . HAYATINIZA SPOR  REHBER OLSUN..

..💕💕 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s