Kuzu Kapama..

​Geçirdiğimiz günler,izlediğimiz olaylar hepsi insan vücudunda stres yaratacak nitelikte..
Her şeyin üstesinden gelebilmek ise her kula nasip mi bilinmez ama normalde olayların üzerinize geldiğini hissettiğiniz anda yeni meşguliyetlerle bunların negatif enerjisini üzerinizden def edebilirsiniz. Nasıl mı ne demişler kendinden mi biliyorsun:)) Evet yaşanmışlıklar size bunu öğretiyor..

Çalışma hayatı bir tarafa kendinize ayıracağınız vaktin değeri de çok önemli..
Okuyacağınız kitap seçimi, saçınızda yapacağınız ufak değişiklikler, kıyafet alımları, izleyeceğiniz dizi veya film seçimleri hep sizin kendinize ait yapacaklarınızın sadece birkaçı..

 Sosyal medya takibi bile sizin vaktinizde bir keyif olmalı.Akıllı telefonların boynumuzdaki tasması ise ağır bir yük ama taşımaktan bıkmadığımız gittikçe ayrılmaz ikili olduğumuz araçlar. Haberdar olmak, haberli kılmak için de elimizden düşünmediğimiz bu araçlar görsel nitelikte de hizmetimizde.. Mesela ben yemek yapmaya mutfağa girdiğim anda telefon kameram da açık.. adım adım yaptıklarımı galeriye almakta:)) Düşünüyorum da vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum,işte bu sürede etrafınızdaki her olaydan uzakta siniz ve yaptığınız yemek çeşiti ile arkadaşlığınızın doruk noktasındasınız.

Bazen alışılagelmiş yemekler dışına çıkıp limonu bol çorbaya benzer bir çeşitin soframızda olması hiç de fena olmuyor. İşte onlardan biri belki aslına uygun değil ama ben kuzu kapama diyorum.Havuç,kereviz ile kızarmış kuzu şiş etini haşlayıp değişik lezzeti ile kızarmış ekmek ve Hellim ile masaya koyuyorum:))) Masayı terk edeni de hiç görmedim:))
Bütün bu fotoğrafları arşivimden çıkarıp bu blogda toplamak, kalıcı olması açısından da  paylaşabilmek açısındanda benim için büyük bir uğraş..

Şimdi’nin gücü işte budur.. okumanızı da salık veririm.. sağlıklı günlere hep beraber..💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s