Şehriye Çorbası..

​Bazı küçük işler var ki yapılması çok kolaydır. Yapılırken aceleye de hiç gerek yoktur. Belkide diğer eleştirilerin önemi yanında benim bu küçücük tesbitim çok basit görünebilir ancak düzen için önlem ayrıntıda başlar diyenlere inananlardanım. 

Bu cümleler geçen yıl bu gün paylaştığım ve daha ziyade iyi, için maliyet, yaratmadan bazı aksaklıkların,giderilebileceği hakkında idi. Yine de aynı fikirdeyim,örneğin eski bir söylem ama bu gün de geçerliliğini koruyor.Her ev, kapısının önünü süpürse, çevreye faydası olur, deyişleri ne de aynen katılıyorum..
Kıbrıs’da hiç bir dönemde kritik aşamalar geçilmedi.Õnümüzdeki eşik aşılmadı.. Sebebiyet ortada. İrade savaşı nasıl son bulacak seneler akıp giderken daha çok şeyler göreceğiz. 

Bu seneler içinde yine de en huzurlu vakit bulunduğumuz ortam,ülkemizdir derken bu gün hepimize bol limonlu hafif bir şehriye  çorbasının iyi geleceğine inanıyorum. Annemin  hasta olduğumuz zamanlarda da yaptığı gibi ..Bir çorba..

Her şey gönlünüzce olsun. Unutmayalım barış önce içimizde kendimizle olmalı. Kişinin kendi kendisi ile barışıklığından ötesi yoktur..💕💕


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s