TAVUK YÜREĞİ..

​Kimi zaman insan ansızın duyduğu ayrılıklardaki şaşkınlığı ve üzüntüyü üzerinden atamaz. Her ne kadar da dost acı günde belli olur deseler de bazen telafisi mümkün olmayan kayıpların anlamında insan kendi  yalnızlığında kaybolabiliyor. Tıpkı 

Kaygı duymanın ötesinde şüphe insanı kemiren bir düşünce tarzı olduğu gibi.. Ne demiş Peygamber Efendimiz ” sana şüphe eden şeyi bırak da şüphe etmeyen şeye bak..”

Halinden, memnuniyet duymayan bir kesimin devamlı şikayet etmesi ile kendini ve etrafındakilere zarar verecek bir durum arzetmesinden daha kötü ne olabilir.
Kimse de ne güzel bu gün mutluyum etrafımda arkadaşlarım var,vaktimizi değerlendiriyoruz diyemiyor.. Sebep diye sorarsanız kanaatim kendi hayatımızdan ziyade başkalarının hayatını izlemekten de ziyade bundan ayrı bir keyif alınmasıdır.
Amaç sanki kaybolmuşcasına, araçlara da ilgili  alaka yok ..
Devamlı yazıyoruz eleştiriyoruz.. Teşekkür unutulmuş..
Bize küçükken öğretilen her yemekten sonra “İlahi Yarabbi Şükür ” ise kaç evde zikrediliyor bilmiyorum..

Yüreğimizdeki sõzleri tereddütsüz yapabiliyorsak ne mutlu bizlere..

Yürek demişken belkide hiç yemediğiniz tavuk yüreğini mutfakta pişirerek denediğimi sizlerle paylaşayım salata yanındaki yağsız pişirdiğiniz “tavuk yüreği” üzerine limon da sıktınız mı bir öğün elde edeceğinizi de bilmelisiniz. Üstelik maliyeti de ehven..💕💕 tabi köfte,taze bõğrūlce  de hepsi bir biriyle uyumlu yiyecekler.. Hele yemek sonrası üzerine de acı bir kahve..Ne demişler..
“Hayat bir kahve fincan gibidir, bazen acı bazen tatIı oIur.önemIi oIan kahvenin tadı değiI,onu kiminIe içtiğinizdir.”💕💕





Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s