Dūdūklū tencerede biftek..

​İnsan ömrü ne ki göz açıp kapayıncaya kadar geçen zaman diliminde acısı ile tatlısı ile yaşadıklarının bütünlüklü bir hikayesi gibi. 

Gözünü kapattın mı her şey arkada tesellisi ile beraber kalıyor. İnanın SABIR  ilaç olsa idi tükenecekti. Allah’ın büyüklüğü her derde deva, bu güç ile bu günlerin geçmesinde yakın çevreden alınan manevi güç önemli..
İnsanın kendisi ile barışık olması da yaşamın bir diğer yüzü.. 
Pozitif yaşam ile kendinizi hayata adapte edip ömrünüzü bir o kadar uzatacak olmanız da hayatın gerçekleri.
Daha önce de yazdım tweeter hesabım,facebook hesabım,instegram hesabım yanında daha ziyade evimin mutfak hareketini paylaştığım wordpress blog ile meşguliyetlerle zamanımı değerlendirdiğim bana gõre,doğrularım.
Bir de bu hesaplarda gördüğüm kişileri tanımak ayrı bir olay. Her kişi elbette yazdıkları ile kendini,belli eden oluyor. Tanımadıklarımızı tanımak veya tanıdıklarımızın günlük haberleri ile de mutlu olmak onların acılarında ortak olabilmek de ayrı bir vicdan rahatlığı..
Sanal dünya diyoruz ama uzakların yakın olduğu yerden de bir birimize gerek beğeni, gerekse yorumlarla seslenebilmenin sevincindeyiz.
Ömür arkadaşım geçenlerde bana,Tülinciğim senin yazarak anlatımlarını arkası yarın gibi bekliyorum dediği zamanın hoş duyguları halen üzerimde..
Arkadaşlarım özellikle yemeklerimi de beğenenler. Onlara bu gün düdüklü tencerede biftek dersem ne kadar kolay bir yapılışı olduğunu da görecekler.  Öncelikle etin üzerine karabiber sonrasında soğan yeşil biber tomates salçası ile su düdük çaldıktan sonra 40 dakika.. aman tencerenin kapağını açarken dikkat. Ben annemin yaptığı gibi soğuk su altına tutuyorum bunun da sebebi soğumasını beklersen bazı yemeklerin renginin koyulaştığının belirgin oluşu:))
Bu yemeğin yanına ise kaynaşmış patatesin püre haline getirilmesi içine az sana yağı  ile süt ise kıvamında önemli.. Tabi salatayı da unutmuyoruz.
Bu gün de böyle.. Afiyetler sağlık için olsun💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s