Soğan Yahnisi..

​Günler aydın olsun.. sevgi,iyilik,hoşgörü ise bakışımız..
Güzel bir günün devamından pozitif enerji sabah ilk gõrdūğünüz kişinin sizde yarattığı ile belli olur derdi çocukluğumuzun insanları..

Gerçi bu izah tarzı eski günlerin belkide bir inanışı ama doğruluk payı yok da değil. 

Bu günlerde de geçerli ..

Sabah vakti, ilk uyanış ile hareketin var olduğu en güzel zamanlar. 

Sonbahar mevsimi Kıbrıs’ta tam olarak kendini belli etmese de yine ağaçlarda yaprak dökümü  devam ediyor.. Ya! ömür törpüsü zaman, o da hükmünü doğal olarak sürdürüyor..

İnsanlarımızı genç yaşta trafikte veya aniden ölümlerde kaybetmenin fazlası ile haberlerde,çevremizde yer aldığı günler yok değil.. 

Yıllardır kritik günlerden geçiyor diyerek duyduğumuz Kıbrıs müzakereleri inanın artık tatsızlaştı, ekşi bir tat aldı belkide sirkeleşti.. Hayatımızın çerçevesinde yerini muhafaza ediyor. İrade hakimiyeti yok..

Stres almış başını gidiyor. Hepimize kötü bir tesirle etkisini sürdürüyor ..insanlarımız arasında karşılıklı düşünce ayrılıklarında,arkadaşlıkların,dostluklarda belirgin bir şekilde değişik davranışlarla kendini kaybetmiş bir şekilde büyüyor bunların sağlıkta insana dönüşümü ise kötü tesir bırakıyor.

Halbuki bu güzel ülkemizde gelişimi kendimize örnek alarak nefes almak varken ,neden bu telaş derken, bunu zamanın hastalığı diyerek kabulleniyoruz. İlaç ararken ise hep yok.. ilacı yok .. diye hayıflanıyoruz ..

Halbuki her sorun kendine göre bir çare üretmekte.. 

Yine konuyu mutfağa bağlıyorum ama bütün sorunların pişirilip servisi mutfak denen  yerde mutfak çalışanları ile mümkün.. Bu sebzelerin,etin,yağın,meyvelerin .. harmanlanıp  masadaki sunumu gibi.. 

Bu günün yemeğini dün geceden pişirmek de ayrı bir kolaylık o zaman size soğan yahnisi dersem,patatesi de kendi şeklinden koparmadan fırında çiğden pişirerek görsellik yaratmak ayrı bir keyif, yaratırsanız iyi olur diyorum.. 

Afiyetler sağlığımız olsun.. Sevgi ile bakışın pozitif enerjisinden iyi günlere diyelim..💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s