Kahvede hatır var dostluklarda vefa..

​Kahvede hatır var dostluklarda vefa..
Günümüzde sosyal medyanın kullanımı çok önemli bir konu arzediyor. 
Çoğu kimse bunu iyi yönde kullanıyorsa da bir kısım var ki kendi iç egolarını tatmin açısından bu alanı devamlı kötü amaçla kullanıyor. 
Halbuki böylesine uzakların yakın olduğu bu sistemde kişilerin gerek ekonomik gerek sosyal gerekse siyasi görüşlerine saygı esas olan yerdeyiz. Kendi düşünceme göre SOSYAL MEDYADA Elbette kişiler bir birileri ile tanışık olsa da olmasa da burada birbirlerini yabancı olsun, tanıdık olsun,isimli olsun,isimsiz olsun takip edecek görüş beyan edecektir.Aksi durum zaten hani derler ya [racona] sosyal medya kurallarına ters.. 
Hasbelkader bulunduğumuz bu ortam bizleri aydınlatıyor,hadiselerden haberdar ediyorsa neden burda olmayalım.  Sosyal Medya bilhassa her yaşa olduğu kadar biz yaşlardakilere de ayrı bir ferahlık veriyorsa bu konularda kendi görüşlerimizi, düşüncelerimizi,sevincimizi,acımızı güncel olaylara olan ilgimizi neden derleyip toplayıp vaktimizi iyi yönde kullanmayalım diyorum..
Çünkü bazı hallerde bazı kişilerin erkek olsun kadın olsun vakitlerini değerlendirmede zorluk yaşadığı hallerini de bilmiyor değiliz.

Sadece sosyal medyanın günde 1-2 saatinizi alması örneğin benim için çok değildir. Yazmak  insanı dinlendiren, paylaşım rahatlatan,öyle veya böyle yorum,beğeni,cevap favoriye girmek de ayrı bir teşvik olmakta. Bu ise iletişimde kolaylığın zirvesi olmaktadır.
Kitap ise her gün..gündüz,gece mutlaka sayfaları ile emekli camiasında olduğu kadar gençlerin de elinde olması gereken en önemli bilgi ile ufkunun aydınlatılması gerçeğidir.
Hani tweeter de dün de paylaştığım bir deyiş de  “Kültür her şeyi okuyup unuttuktan sonra aklınızda kalandır ” denmesindeki hakikat gibi..

Yeni arkadaşlıklar facebookda yeni takipler Tweeterde olsun derken  iletişimde olduğu kadar ,kişilere de gerek siyasi gerekse insani boyutlarda ulaşım kolaylığında olması temennisiyle var olunuz.. 

Kahvenin hatırı ile müreffeh bir gelecek için yaşamda sevgiler hepimizin durağı olurken saygı ile haddini bilmek de yine hepimize esas olsun ..💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s