Õğlen Kahvesi .. 

​Duygular deyip geçmeyelim.. Belkide davranışlarda etken olan bir hissediş.. Ağlamak,gözlerin yaşarması,bazen tüylerim diken diken oldu deyişler..En çok da insanın evlatlarına karşı ailesine ,sevdiklerine,dostlarına arkadaşlarına,çevresinin bütününe karşı beslediği hassas duygular..
Kıbrıs’da var olan ama çok oldu duymadığım askere uğurlama için oğlumdan uğurlamaya gidiyoruz deyip oğlu ile beraber ilgi ailenin yanına gidişlerindeki evden çıkışları bir anne olarak duygularımın tavan yaptığı bir geceye sonsuz bir anlam kattı..

Bu gecede Seda’nın düğün töreni ile gözümün önünden geçen tüm sevdiklerim yer aldı..Bu bir nevi duyguların hassasiyetle beslenmesi hali idi..

Hayat ne ki zaten bir zamanın çeşitli dilimleri..
Her diliminde yaşanan duyguların bütünü..
Sanki bir akordiyonun açılıp kazapandıkça çıkardığı seslerin insan yüreğindeki, yer edişi gibi..
Yaşamın bu sürecinde insanlar niye birbirleri ile didişiyorlar? Niye birbirleri ile asgari müşterekte birleşip iyinin iyisi yapmıyorlar?  bu da  çözümü mümkün olmayan başlıca bir problem..
Varsın kim nasıl isterse duygularını yönetsin ama bu duygularda nefret yer almasın,kin ise, insan denen kitabın son sayfası olmasın.
Dünya mirası yerini bulurken mirasçılarına tapulandığı  yerde,  kavga olmasın..
Savaşın soğuk çığlıkları ile büyüyen bizlerin duygularını tercüme ederken geçmişi unutmadan geleceğe ışık tutarken gelecek nesillerin hayatında unutmamaları gereken
tarihi onlara gerçekleri ile devri teslim edelim .. Bu teslimatda sevgi olsun,barış olsun, iyilik olsun..En õnemlisi saygının kendisi olsun..💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s