Sabah Kahvesi ile gazeteler..

​Farklılıklar daima dikkat çekendir. Her farklılık ise insana özünden geldiği yeri mutlaka hatırlatır. 

Zaman insanda elbette oldukça derin izlerini de bırakarak ilerliyor. Zamanı yakalamak için gösterilen çaba bu çalışmaların hedefindeki sonucunun hazzı veya hayal kırıklığı.. üzerimizde iz bırakan..
Hayatta kazanmak kadar kaybetmek de doğal ..Bunu kaale alıp sağlıktaki dengeleri altüst etmek de abesle iştigal..
Ne güzel demiş #Mevlana “Kanaatten hiç kimse ölmedi, kimse da  hırsla padişah olmadı”
İnsan doğar büyür ölür.. Belkide çoğumuz belkisi fazla hepimiz gazeteyi elimize aldık mı ilk baktığımız yer, vefat ilanlarının bulunduğu arka sayfalardır. Bunu neden mi yapıyoruz? vefat eden kişiye karşı, son vazifenin yapılması .. tabi ki aileye, sabırlar dilemek, camideki o acılı atmosferde, kişinin ailesinin yanında olmak.
Her sabah televizyonlarda  bu gün haberlerimize çok acı bir haberle başlıyoruz dendiği zaman da kalp atışlarımızdaki artış duyacağımız bir ölüm haberinden bir trafik kazasindan bir hastalıktan oluyor..

Kıbrıs’da Ekim de, ay olarak yağmursuz geçtiği gibi yaz sıcaklığı devam etmekten çekinmiyor..

Kıbrıs’da çözüm enerji hususunda yeni ufuklar açacak diyor gazete manşetleri ,kilise papazlarının açıklamalarının gölgesinde.. Ne diyelim hadi hayırlısı:))  Rumların emirleri olur:)))

Sabah erken saatlerde uyanmak insanın daha dinç olmasını sağlıyorsa da yaz kış öğle uykusu da kaçınılmaz alışkanlığımız.. Akdeniz ikliminin, insanının vazgeçilmez uykusu:))

Kahve derseniz sabahların olmaz ise olmazı.. Bir de buna telefonla da olsa sohbet eklenirse var mı bundan ala bir keyif..

Birkaç cümlede hayatın özeti olmasada bir kesitten cümleten seslenişin gün aydını,bu olsun. İnsan yüreğindeki hassasiyetle, iyilik eşliğinde birliktelik de hepimizin..💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s