Çevreye bakışdaki giz..

​Güzellik kişiye göre değişkenlik gösteren bir kavram.. 

Bu kavram içerisinde kaybolan duyguların haddi hesabı yok..
Bakış çevredeki varlıkları görmede en önemli etken.. Hani derler ya güzel bakarsan güzeli fesat bakarsan fesatlıkları görürsün durum aynen bu..
Neyi güzel, neyi çirkin göreceğimiz ruhumuzun o anki, esintisine bağlı.. İnsanın her günü, diğer bir güne uygun olmayabilir. Ama bu uygunluk ile uygunsuzluk arasında ezilmek de doğru değildir.

Bir günün sonunda, birde gecenin sabahında, her şeyde meydana gelen ufak tefek de olsa, rutin dışında bazı değişikliklerin olduğu gerçeği de vardır.
Baş ağrısı da buna dahildir..
Bu baş ağrısı içinde,en önemli etken belkide gelecek kaygısı birinci sırada olandır..
İnsan yıllarca birikim yapmak için uğraşır,didinir,durur sonucunda, hayat elde avuçta ne varsa bunu kendine mal eder.

Bütün bu gerçeklerin var olduğu ömrümüzde, irade fazlasıyla önemli.. Burda alışkanlıkların kötüye kaymaması için alınacak tedbirlerin en iyisi,alışkanlıkları, çevredeki güzellikleri görmek için, içtenlikle gözleri, bir fotoğraf makinesi gibi kullanmak da alternatif bir görüşün kendisidir..

Rüzgardan bütün dalları kırılan bir ağacın cılız gövdesinden, yeni filizlerin çıkabileceğini,düşünce gücüne eklemekle,güç  tasarrufu ,yapabilenlerin dünyası ile,beklemenin ferahlığında olmak,bahçede öten bir karganın sesinden keyif almak, onun ekmeğini suda ıslatıp yediğini görmenin, size huzur vermesi, stresin başlıca silahı olmadığını nerden bileceksiniz. Bilmek için bunu hissedeceksiniz..Dahası çevreye ses verirseniz, daha nelerin size ilaç olup,olmayacağını, kapınızdan çıkarken yüzünüzdeki gülümsemeye bunları ekleyebileceğinize olan inancın kuvveti,içinizdeki duygu ile kendi  kaderinizdeki değişiklik olacağı ,tebessümünüze sebeb oluşu belkide bu duruştur bu duruşun ehemiyetdir. 
Belkide bu inanç bir sarmaşık bitkisinin üzerindeki çiceklerin renginin, pozitif enerjisinin, yüzünüze ışıltı ile  yansımasıdır. 

Vaktimizin  her günü ferahlı,ışıltılı  olması için sebat etmek elimizde, o halde  #şimdiye  noktayı böyle koymak da tesellimiz olsun:)   💕💕 #Diyelim..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s