Gücüme gidiyor..

​Kimsenin gücüne gidecek bir durum yaratmak insanımızın ne kitabında, ne de yüreğinde olmamalı.

Usul hal ile anlatım,eleştiri,haber en uygun tavır olmalı.Zaten bunun dışındaki davranışlar kişinin kendi kültüründe ki birikiminin dışa vurumundan başka birşey değildir. Böyle davrananlar elbette kendilerine benzer kişileri de etraflarında toplayanlardır. Hani derler ya kel gelin kel kaynanasını över durum aynen bu benzetmedeki deyiş içerisine girer..
Halbuki bu geçici dünyada Allahın insana bahşettiği konuşma kabiliyetini kullanmak hiç ama, hiç bir insan için zor olmadığı gibi,gazeteci olsun,siyasetçi olsun,tv yorumcusu olsun,alanında uzman kişiler olsun  kendisini ifadede irite edici olmamasını sağlar;etrafında çıkarcı değil sevgi yumağında bir dost kitlesi kazanır olmanın avantajını yaşar..

Elbette ülkemizde bazı işlerde hani derler ya elde olmayan sebeplerden ötürü bazı aksaklıkların var olduğunu görüyoruz. Bu her zaman, iyinin unutulmasını gerektirmez. Bu aksaklıkları ifade edenlerin üslubu ise her zaman kayda değer, fayda sağlar, ama bazı kişilerin fayda sağlamayan uslubu eğer ne şekilde olursa olsun, rant sağlama yönünde kırgınlığı motive ediyorsa bu ancak kendilerine verdikleri zarar olur..

Dengeyi kendine hedef seçen, dengede toplumsal faydada birleşen, sorunların asgari müştereğinde,kafa ve kasa birliğini sağlayabilenlerin, inanın huzuru kendine de faydalıdır.. Topluma da faydalıdır..

Aklını devamlı alayvari eleştirilerde kullananların komedi durumları bu yönde uzman karikatür sanatçılarının sadece amatör  versiyonundan  öteye gitmez. Gidemez.. O halde birlik olup bu huylardan vazgeçtim diyenlerle denge denen adalet terazisinde bir olalım.

Bu yazılanların noktası da #TurgutUyar ‘dan bir deyiş olsun ..

” Her şeyden biraz kaIır diyor biriIeri , çoğuIIuk hakIıIıktır. Kavanozda biraz kahve, kutuda biraz ekmek, insanda biraz acı.”💕💕

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s