Gündeme ilgi..

​Her gün en az beş köşe yazarının köşelerinde paylaştığı yazılarını gerek günlük olsun gerek haftalık okunması gerektiği düşüncesi bende hakim olan karşı konulmaz bir dürtüdür..
Bu dürtüyü gerek internet ortamından,gerekse gazetelerin bizzat kağıdından, okumak televizyonlardan özetleri  izleyerek ordaki yorumculardan dinlemek sanırım bu sanal ortamda olanların ortak olarak genelde rutin yaptıklarıdır.

Bu izlemeleri bile insanımız , taraf tutmama yönündeki duygularla, her gün sabahında ayrı bir televizyon kanalından yapmaktadır. Bazen de kumanda tuşları ile ..
Gazetele özetlerini de öyle..  yorumcuların farklılığı belkide bu uygulamada etken..

Kimi daha iyi buluyorsunuz derseniz bunun cevabı da izleyicilerin kendi içlerinde saklı kalsın derim.

Ancak sokağa çıktığınız zaman anlatılanlar ile yazılanlar ile yaşamın kendisinin bu çerçeve ile bazı hallerde uyuşmadıği da farkedilmiyor  değil.

Zamanımız sosyal medyasında her kişinin bir hesabı her hesabın bir düşünce tarzı vardır.

Siyasetçiler de kendilerini istedikleri şekilde ifade ettiği gibi bu ortamda,öğrenci olsun, meslek adı vermeyim kim isterse olsun kendi sosyal  medyasından  her istediğine ,kolayca ulaşabilme, haliyle kendi düşüncelerini açıklaması hiç de zor değil.Her birey de bunu istisnalar hariç, hırsları aklın önüne geçmeden yapabilmektedir.

Bu iletişim kişiler arasındaki bağda en büyük kolaylık.Üstelik sosyal medya ortamında artık görmedim diye bir mazeret de kendini kaybetti. Kişilerin aktifliği dahi saati ile sayfasında yer almakta..

Ülkemizin yıllardır iyileşmeye yarası Kıbrıs meselesinde  çözüm, ama yaraya tuz basan da iradelerin gücü, o halde, onlar çözüm ister bunlar çözüm istemez diye insanımızı ayırmak bunu devamlı dile getirmek doğru değil önemli olan birlikte nelerin yapılabıleceğidir  o zaman ciddi  didişmelere ne gerek var..?

Bu konular elbette bizi aşar ama çözümde  söz sahibi olarak konu halkı da yakınen ilgilendirir.  Yıllarca yaşananların izi de çoğunluğun üzerinize çimento etkisi ile  varken temelde bu çözüm sanki bir kördüğüm.. çözmek ise çok zor..

Yine bir mali yıl sonuna daha geldik yakında Bütçe Mecliste görüşülmeye kesintisiz başlanacak. İhtiyaçların belirlenmesi bütçedeki kalemlerde yer almalı bütçede denklik esas olmalı..Bu konu da bütün kurumları ilgilendiren esas..

Sosyal yaşantıda yapılacak o kadar yakası açılmadık işler olduğu gibi yardım konusu da gündemin meşguliyeti..

Yarınlara daha aydınlık göz ile bakmak ise kötümserlikten çok daha iyi bir tutum.. 

Nokta mı :)) 💕💕

Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır.” (Seneca)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s