Kalbimdeki Deniz..

​Yazar olmayanların da yazmaya hakkı olduğu gerçeği de var. Bu gerçekle, bizimkiler de varsın öylesine,bir anlatım olsun. Cümle kurmak o kadar da zor olmasa gerek. Bunu her eli kalem tutan insan kendi birikimlerini göre yapar. Yapmalı da.. 

Ülkemizin güzellikleri,geçmişten geleceğe kültür,yaşanmışlıklar,  ömrün sınırlarına sığdırılan her an, bir anı diyorsak bunu paylaşmak da önemli..
Önem elbette herkesin tercihine göre sıralanır bu sıradaki beklentilerdeki önem ise, yaşamın sevincini simgeler..
Ülkemizde ülkemiz insanını,yapılanları ,teşvik etmek yerine, yapılan her işe teşebbüse bir kulp bulma yarışması var gibi .. gözler acaba bu kulp nedir ? araştırmasından çıkıp kulpu kırma noktasına varıyor.. Böyle bir psikoloji de kişileri etkiliyor acaba noktasına getirdiği zaman ..İşte tam  bu zaman, doğru çizgisi,başlangıç  noktasından, yenididen şekil buluyor..Erkenmiydi geç miydi sorusuna cevap;
Hayatta hiç bir şey başlangıç için geç değildir. Yeter ki insan nerde duracağını bilsin. Hani derler ya ben haddimi bilirim tam da yerinde bir tesbit..
Yeni televizyon dizilerine gelince  belki ilk bölümünü gördünüz “Kalbimdeki Deniz”  görenlerin etkilenmemesi mümkün olmayan bir hızla tek  solukta izlenen bir konu ile evimize ekranınızda misafir oldu. Bu dizi ile arkadaşlığın olası zararlı boyutlarının çerçevesinden dışarıya taşan dram gözler önüne serildi.  Demek ki her sevincin de ,üzüntünün de acının da toplamda insan hayatının her evresinde arkadaşlıkların arkasındaki sır perdesinin acımasız durumu..vardır..
Böylesine bir konunun şimdilerde değişik şekilleri ile olmadığını hiç düşünmedim. Etrafanızda dolaşan arkadaş diye nitelendirdiğiniz kişileri demek ki seçmek elinizde.. seçmiş iseniz de hangi sırrınızı paylaşacağınız yine size kalmış kendi kaderinizdeki imzanız:))
Kurulmuş sizi memnun eden hayatınızdan bu düzeninize göz koyanların olma ihtimalini hiç aklınızdan çıkarmayın, dersem, bu ihtimali belkide tecrübe dedikleri deneyimlerin bir öğütü olarak kabul edebilirsiniz.. Daha ne olsun?

Bu güne nokta mı? 💕💕

“Tecrübelerimizi bize #maliyetine satabilseydik, hepimiz milyoner olurduk.” 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s