Hoşnutsuzluk..

​Dünya malı dünyada, niye bu kadar kavga anlamak mümkün değil. Sınıfta sıra kapmaca gibi kim kimin sırasını kapacak çabasından öteye gitmeyen çatışmalar. 

Bu koşuşturma içerisinde içi boş davranışlar, konuşmuş olmak için yapılan konuşmalar,kimin kime seslendiği,neyi seslendirdiği belli değil.. nedir bu sesler diye bir bakıldığında atılan çığlıkların tiz sesinin kulaklarda ki yerinin ne kadar boş olduğu da, gün gibi ortada.. Zor günlerden geçiyoruz. Geçmeyip de ne yapacağız. 

Bizim gibi savaş ortamında büyüyenlerin ortak davranış şekli.. Alışkanlığımız. Akdeniz insanının yüksek sesi.. 
Yıllardır mesele hep aynı, adada yaşamanın zorlukları, susuz,kurak arazilerimiz, çiftçinin  hayvancının içinden çıkılmaz sıkıntıları, gençlerimizin işsizliği, birçok  ailenin geçim derdi, esnafın müşterisiz geçen günleri .. Bütün bunları konuşmadığımız gün yok, tabi bir de Kıbrıs müzakereleri, doğduk büyüdük nerdeyse, ölüyoruz, konu aynı.. 
Barış var çözüm yok E !! çözsünler, buyursunlar antlaşma  yapsınlar.. Herkesin kendi fikrini söylemekte serbest olduğu bu haritada niye anlaşma olmadığını artık yedi yaşındaki çocuklar dahi biliyorsa ne diyebiliriz.  

Kendimizi çözümün, esaretinden,beklentisinden  kurtarmamız, mevcut duruma göre, üretken olmamız gerçeğinde kavuşuk bulunmamız ihtiyaç duyulan hakikat.. bu bilinç ile, bu çerçevede var olması  gereken sadece biraz özveri,sevgi hoşgörü ile birlikte anlayış.. 
Ama bunların hepsi kaybolmuş, nerdeyse kimsenin kimseyi sevmediği bir ortamın sağlıksız fertleri gibiyiz. Amansız hastalıkta, allah korusun tedavi için mucize bekler, vaziyetimizde, hoşnutsuzluk başrolde,esas oyuncu gibi..
YAZANLAR,ÇİZENLER, OKUYANLAR, *SİYASİLER..*  el birliğince en güzele gitme yolunu da, hele bir deneseler belki daha güzel günlere hep birlikte yürürüz.. Amacımız sağlıklı bir gelecekte müreffeh bir hayat.. Bu gençliğe bir borç..
Bu güne nokta mı? 💕💕
“Karşılaştığınız sorunu sadece eleştirirseniz iki katına çıkar, düşünmekle kalır iseniz yerinde sayar, fakat soruna çare bulursanız, sorun olmaktan çıkar.” 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s