DİYET . .

​Diyet konusunda nerde ise uzman oldum. Sakın yanlış anlaşılmasın.. Diyetisyenlere gitme konusunda ihtisas sahibiyim dersem gülmeyin:)) Çünkü ben kendime yeterince gülüyorum.. 

Özellikle kadınlar evlilik müessesesi ile birlikte gençlik kilolarına, kilo ekleme  mutlaka yaparlar.. Her kadın için olmasa bile genetik yapıları şişmanlığa müsait olmayanlar hariç her yıla ekledikleri kilonun hesabını gün gelir diyetisyene de veremezler..
Ülkemizde sadece diyet yemeği veren lokantalar yok. Olsa da kaç kişi gider? Herhalde girişimciler bu yönde piyasa araştırması yapmışlar ve böyle işletmelerin kårlı olmadığına kanaat getirmişler ki bazı restoranlar sadece menüleride düşük kalorili bir kaç çeşiti göstermişlerdir.  Yeterli mi değil .. 
Lefkoşa’daki bir diyetisyenimiz yıllar evvel böyle bir servis ağı kurmuş küçük de olsa 7-8 masalık mekanlarında, hizmet vermişlerdir. Ordan sabah hariç öğle ve akşam yemeklerinin evlere de servisi ile hayli kilo verildiğini kendimden biliyorum. Sonrasında talep olmadığından olsa gerek  arz da olmadı bu yer kapandı..
Akupunktur dediler kulakta dediler.. İzmir’de bulunduğum aylarda  Üniversitede işin ehlinden bu tedaviyi de denedim:)) 

Daha kaç diyetisyene gidildi, anlatamam:)) Son gittiğim diyetisyen ile okyanustan iki kova su kadar kilo verilse de, ağıza irade uygulanmaz ise, faydasız çabalarla kendine işkencede usta olursun..
Öyle şu içsem yarar kilo olur konusu da mazeret değil yiyorsan şişmanlıyorsun bundan kaçarın olamaz. O zaman ne yapmalı tabi ki diyetisyen şart ama sana reçete edilene uymak da şart diyerek kendi irademizi,kendimize uygulamalı, acımasız kilolarımıza savaş açmasını bilmeliyiz. 
Yarın Pazartesi İşte diyete gireceğim demekle olmuyor bu konular.. Başladınız mı hayat biçiminideki beslenme şeklini, üstelik, yemek düzeninize düzeni mutlaka getirmelisiniz. 
Zamanın en büyük hastalığı, *obezite* var git hayatımızdan derken sağlık için ağzımıza fermuar bizim gibi olanlar dahil,küçük olsun büyük olsun kadınlara,erkeklere çocuklara .. önerimdir..
Bu güne nokta mı?💕💕
“Sağlıklı yaşam için  beslenme,  beden hareketleri ve  uyku  üç ana kuraldır… İbn-i Sina” 


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s