Nihayet..

​Her konunun bir hatırası vardır.  Hatıraların insan beynindeki muhafazası sanki hiç unutulmayacak gibi saklı..Yeri ve zamanı geldiğinde bu anılar açılıp kapanan göz kapaklarının perdesinde canlanır.. Anıların kimisi başrolde kimisi misafir sanatçı gibi sınıflanır, sıralanır nitelikte.. kötüsü de iyisi de sevinci de mutluluğu da bir bütünü oluşturur..

Karşılıklı ilişkilerde söz ilk sırayı beklemez.. 

İlk girişimi yapan eğer karşısındaki tanımadığı birisi ise söze başlangıç Nerelisin? İle olur artık gerisindeki sorular çorap söküğü gibi uzar gider.. Tanışıklığın devamı ancak  görüşürüz tabiriyle kesilir..

Tanıdık kişiler birbirlerini uzun zaman yüz yüze görmemişler ise ilk sözleri Nasılsın? Olmakla beraber ya kilo almışsın yada zayıflamışsın gibi sorular ile devam eder. 

Her zaman için geçerli olan ilk sesleniş tarzı arkadaşlıkta pozitif konuşmalarla devam ederse çevreye sinerjisi de o şekilde yayılır.

Hepimiz öğrencilik yıllarından geçtik. Okul dönüşü ailede karşılaştığımız sorular okul nasıl geçti ? Ödev var mı? Ödevleri ne vakit yapacaksın gibi devamlı sorular.. yaşamadık mı yaşadık..

Hala daha bu sorular ile hayat devam ediyor. İstesek de istemesek bu alışkanlığın önüne geçilmiyor,geçmek gerek,küçük olsun büyük olsun konuşmalarda rutinin dışına çıkmak gerek sıkıcı konuşmalardan uzaklaşmak,güncellenmek en güzeli..meselâ  bu gün herkesin saat değişti adanın yarısı başka yarısı başka saat deyişlerin den de çoğumuza gına geldiği gibi. 
Bütün bu neden? nasıl? niçin? üçgeni içinde kalan problemlerin çözümünde dikkatlice davranıp özlü düşünmek yaşamın değişiminde olacak önemli bir başlangıcıdır. 

Bu başlangıçtaki *nihayet * belkide çorbada  hepimizin bir tutam tuzu ile hitam bulur.. Bu tuz kararınca olursa faydalı eğer değil ise zararlı olacağının da aşikar olacağı hakikati ile ve hayat her şeye rağmen yaşamaya değer bir süreçtir bilinci ile ..
Bu güne nokta mı?💕💕
“Konuşmaların en önemlisi, kendi kendimizle konuşmamızdır, ama bunu nedense ihmal ederiz.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s