Cadılar Bayramı..

​Dün gece ilk yağmur,ilk gök gürültüsü gündüz esen rüzgara eşlik etti..

Sabah toprağın bütün yaz boyunca suya hasret görünümünden eser bu gün için yoktu.. Duamız yağmurun tatlı tatlı yağışı ile su kaynaklarımızın yanında çiftçimizin yüzünün gülmesi..
Havamız da artık klima kullanma durumunu ortadan kaldırdı.. belkide Kasım sonuna kadar sobaları da yakacağız.
Kış hazırlığı bizim ülkemizde çok gerekmiyorsa da iki konuda  hiçbirimizin tavizi yok, birisi mutfakta tarhana çorbası için tarhana almak ikincisi de mulihiya alıp ayıklamak kurutmak ve saklamak:))
Gerçi eski yıllardan kalma bir gelenek ama sürdürlüyor olması mutfak kültüründe değişmez güzellik.
Yağmur geldi ve geçti diyorsa da televiyonda Fehmi bey soğuk var gelecek diyor,
Esasında en güzel haber hava raporu..
Yoksa diğer haberlerde pek tad yok. Sanki her konuda aksini söylemenin alışkanlığındayız.. Muhalefet ruhumuzda var. Uyum mu unuttuk..
Şimdi tv de alt yazı “pusuya yattılar bizi bekliyorlar” esasında kime ne herkes meselesini aile içinde halletmek zorunda. Siyaset budur. Dış tepkiler dikkate alınmalı ama illaki karşılık vermek gerekmez.
Düzen sağlanması hali ile her pürüz giderilir.
Kıbrıs müzakereleri ile gidilecek son virgül:) tahminleri ile hava raporları aynı doğrultuda.. Sanki gizli bir dert değil ama müzmin bir hastalık seyrinde..

Cadılar bayramı gençliğin bir günde olsa kendilerini eğlencede gösterdikleri kıyafet balosu niteliğinde yollardan geçen bir iz düşümü,hoş görmek gerek. Belkide bir tepki.. etkili olmak için başka bir alternatif,etkinlik de gerek. Gençlik bu değerini bilmek doğruyu yaşamak yanlıştan uzak bir yaşam şekli onların da hakkı.. Yeter ki eğitimlerinde,işlerinde,ailelerinde mutlu bir yaşamda sözleri olsun.. Bizler de genç olmadık mı olduk bizim zamanımızda plak vardı,pikap vardı.Plağı üzerine koyduk mu sesini sonuna kadar açar mahallenin çocukları  toplanır dans diye yukarı zıplar durdurduk.O günlerden kalma SABA marka radyo pikap eski de olsa hala daha tamir olurum diye garajda *muhafaza* beklemekte:)) Bırakalım onlar da bizim yaşlara geldiklerinde anılarında bir nostalji olsun:)

Bu güne nokta mı?💕💕

“Hayatın bir yarış değil, her saniyesinin tadı çıkarılması gereken güzel bir yolculuk olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Dün tarih oldu. Yarın bir sır. Bugünün kıymetini bilin. – Can Dündar”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s