Spor Salonu.. 

​Spor dedim ,hareketsiz kalmayalım diye yazmış,kendimize bir spor şekli hangi yaşta olursak olsun seçmeliyiz demiştim.. 

Ülkemizde sıcaklar uzun beş ay denize veya havuza girebilir bu ise vakti müsait insanda her gün için spor olarak kayda geçer.
Her gün denize mi gidilir diye soru da sorulabilir. Can dayanır cep dayanır mı diye de.. Ama iddia ediyorum ki yaz sıcağında özellikle hafta sonlarında çoğu kişiler bu seyahati yapmakta üstelik piknik ile birleştirmekte kendilerine harekette bir kapı aralığı yaratmaktadır.
Bizler de eski yıllarda piknik konusunda annemin uzmanlığı ile babamın yer seçimi ile denize girilebilir yerlerde bir ağacın altında serilen örtüler üzerinde annemin yaptığı yalancı dolmalar ile pide içine konan evde kızartılmış patates köfteleri ve  hellimin süslediği yiyecekleri yer sonrada denize iner günümüzü geçirirdik.. Bu akşam saatleri serinine kadar sürerdi..

Hafta arası ise, Lefkoşa Girne eski dar yolundan babamın sürüşü  ile eski liman arkasında denize de girdiğimiz çok olmuştur. Girne kordon boyunda yürümek limandaki  cafeler önünde,git geller de ayrı bir yürüyüş şekli olurdu.

Rumların çoğunlukla işlettiği, bu cafelerde Türklere pek ilgi yoktu. Hatta oturuşlara itiraz dahi vardı. Nasıl bir itiraz mı? Örneğin dondurma mı yiyorsunuz daha son kaşık boğazınızda geçmeden başka bir siparişiniz yoksa kalkabilirsiniz diye söyleyebilen garsonlara sahip idiler..

Daha sonraki yıllarda Domehotel açık doğal havuzu ,denize girilebilir yapısı ile bizlere uzun yıllar ev sahipliği yaptı.  Babamın hemen hemen her gün gittiği bir yer oldu. Bizim de öyle..
Şimdiki gibi çok sayıda otel olmadığı için bir çok sanatçının da orda konaklayıp  denize girişi bizlere iyi bir seyir idi.  Hata onlarla konuşuyorduk bile aklımda kalan bazıları Zerrin Özer,Yonca Evcimik Ahmet Özhan gibi isimler..
Spor ne oldu diye sorarsanız spor salonuna yazıldım ..tavsiye ederim.. Sabahları bir saat kadar denizle arasında bir yol olan yerde kendi yaşımıza uygun hareketleri yapıyoruz.  Tabi herkese açık salonda diğer kişiler ile de konuşuluyor. Bu da güzel bir iletişim şekli ile spor yapanların dayanışması diyelim..
Her geçen gün faydası görülecek sanırım değil eminim.. İlk gün orda düştüm kendime de çok güldüm ama belkide bu düşüş dürtünün kendisi oldu. Dengede de sporun şart olduğu ortaya çıktı..
Diyetisyenime de danıştım tabi ki.. Haftaya da görüşeceğiz..

Başlanılan her konuda istikrar şart derken ..

Bu güne nokta mı?💕💕

“Her kişi öfkelenir, bu çok kolaydır; ancak tam istenilen kişiye, tam ölçüsünde, tam zamanında, tam yerinde, tam yöntemince öfkelenmek, ne herkesin yetkinliğindedir, ne de kolaydır.”Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s