AKDENİZ İNSANI . .

​Günlük yaşam içerisinde birçok olaya tanık olmamak elde değil. İnsanın kendisini etrafında gelişen konu ile olaylardan soyutlaması mümkün değil.

Hangimiz sabah kalkarkalkmaz televizyonunu açmıyor hemen hemen hiç yok desem eskilerin deyimi ile *söz *yabana gitmeyecek. 

Hangimiz aracına girer girmez radyosunu açmaz hepimiz açanlardanız..Öncelikli tercih sabahları haberler ile gazete özetleri olsa da günün ilerleyen saatlerinde tercihler iş yoğunluğuna göre yaşamda şekil bulurken gecenin tercihi de yine haberler,diziler gibi kanallarda kendini bizde buluyor.

Gün içerisinde genelde evde kalanlar ile dışta görevlilerin yani çalışanların karşılaştıkları sorunlara göre davranışları ayrı olmaktadır.

Genelde insanız konuşmayı severiz. Bu sevgi içerisine koyduklarımızı aramadan durmayız. 

Bu arada güncel olayların analizi de uzman gerektirmiyor.Her birey karşısındaki ile konuşurken mutlaka kendi fikrine göre kendi doğrusunu da söylüyor.  

Bizler Akdeniz insanları genelde fazlası ile meraklı insanlarız.  Bu merağın doz ayarı ise her zaman terazide tartılan,kalben vicdanen kişinin ifadesinde kendini bulmaktadır..

Hırs bazılarında öylesine bir kronik hastalık olmuş ki kendini alemin akıllısı sanıp mesajını verirken hırsının, aklının önüne geçtiğinin bile zaman zaman farkında olamamaktadır. 

Halbuki bu şekle bürünmüş kişinin hasta ruhunun sadece kendine zararı olmakta, karşı taraf ise böylesine tavır içinde kendini esir edenlere gülmektedir:) 

Dünya böyle gelmiş böyle gider diye diye bu günlere geldik diye vaktimizi boşa harcamadan vaktin,zamanın değerinde  değerlendirmenin,faydalı olabilmenin çarelerini bulmak hepimize düşen bir görev ancak bu görevlerin yapılmasında etkili olmak için gereğinin mutlaka etkili bir dil ile yapılması unutulmamalıdır.
Bu güne nokta mı?💕💕

 
“Kalp deniz, dil kıyıdır. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.” 

*Hz. Mevlana*

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s