Mutluluğun Formülü . .

​Kader kitabını yazmaya görsün.. Her satırının  cümlesindeki, her harfin bir biri ile uyumu, gibi olmuyor hayat..

Ýıllardır toplumun içindeki kişileri,adanın küçük olması nedeni ile de hepsini olmasa ise bir çoğunu kim bilmem diyebilir ki. Hiç kimse!
 
Kader çizgisi ince bir çizgidir üzerinde yürümek güçlü olmayı gerektirir.Ben güçlüyüm demekle de olmuyor bu işler. Güç yılların birikimindeki tasaruflarınızdır.Bu tasarrufu maddiyatla da ölçmek doğru değildir. Manevi güç insana bahşedilmez, bu güç kişinin inançları doğrultusunda bedenine hükmeden iradenin kendisidir. Kendi yaratır..

Uzun yılları geride bırakırken her geçen günün, toplamı yıllar; sevdiğimiz,sevildiğimiz,sevincimizi belli ettiğimiz,üzüntülerimizi kendimize rehber edip başka üzüntüler yaratmamak adına, fedakarlık yapıp mağdurların hep yanında olduğumuz yıllar..
Bazen geriye baktığımız, bazen de ne gerek var, ilerisi daha önemli dediğimiz yıllar..

Çoğunluğumuzun hatırlayacağı hani o millenyum dediğimiz 2000 yılı için yapılan kehanet dolu söylemleri ,duyduğumuz, okuduğumuz,ama gece saat 00.00 da hiç bir şeyin değişmediği yıl ve an .. Üzerinden on altı yıl geçip de arkasında, nicelerini bırakıp, bu günlere bizi getiren yıllar..Dolu dolu yaşanan her sene kendi hesabınını kapattığını sanan ama hesabı ödenmeyen borçlu yıllar.. 2017 için hazırlandığımız bu günler.. İstekler,hayaller umut için ümitlenen yürekler hepsi için ne kaldı ki ..Kış mevsimi Aralık kapısı ile yeni yıla geçiyor.. Ama kış yağmurları henüz yok.  Rüzgar bile kendine nazlı..

Ne zaman olsa insan,kendine olduğu kadar sevdiklerine dilediği hep iyilik olsun temennisi ile var olandır..
Umutlar tükenmez ümidi ile:)   dünyanın sevgisi de saygısı da herkesin kendine has davranışlarında, kendini belli ederken,bütün iyi düşünenlerin  sağlığına ve mutluluğuna… O halde …

 

Bu güne nokta mı? 💕💕

* Mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir. – Edward Newton *

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s