15 Kasım  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 33.Kuruluş Yıldönümü . .

​Bir bakıyorsunuz çevreniz içerisindeki kişilerin en anlamlı dostlukları en az 40 yıldan evveline gidiyor.. 

Yıllarca görmediğiniz kişiler olur, onları gördüğünüz ilk anda hemen tanırsınız. İsmi hemen hafızanızdan sözlerle birlikte cümleniz olur.

Hayatın garip halleri vardır hangi dostunuzun,  kimin size karşı olduğunu ön sezgileriniz sayesinde, ayırt edebilme yeteneğinin kıymetinde, bunu değerlendirir,gereken ihtimamı veya korunmayı kendinizen veya etrafınızdan esirgemezsiniz..
Yıllar, hep yıl sonundaki bu aylarda birikimlerini insanda tetikler..

Bu çağda, bu yaşta, her istisnai durum hemen dikkatinizi çeker..  Burda, ilgi ve alaka, sayesinde, karar vermek,her birey için ayrı bir durum arzeder.
Kritik günlerden geçiyoruz derken kaç kişimiz, bu günlerin Kıbrıs meselesinin sonucunu görmeden aramızdan  ayrıldı,ayrılanların sayısının önemi ailenin mevcudiyetindeki eksiklik.. İşte bu durumun göstergesi..çizelge epey kalabalık..
Yine aramızdan ayrılan, vefatları ile Lefkoşa’daki arkadaşları,tanıdıkları  kadar her kesimi üzen iki kişinin belkide Kıbrıs’ın siyasetinde çok şeye vakıf halk insanı Fikriye hanım ile Salih Ruso’nun ölüm haberi ile sarsıldık.  Fikriye hanımı çocukluk yıllarında hep Sarayda şen kahkahaları  ile tanıdık.. O günlerden çok uzun yıllar sonra onu son  Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yakın Berovaklinik de gördüm çok yaşlanmış olmasına rağmen eski hatıralarını hiç unutmamış gibi kendine has üslubu ile kahkahaları ile bildiklerini kendince anlatıyordu.. 

Salih Ruso eşi Nermin hanım da Küçük Kaymaklı bölgesinin çok sevilen tanıdık simalarından.. Çoğu kez Süt Kurumunda diğer arkadaşları ile beraber ziyaretime gelen Salih Ruso ve arkadaşları  siyasi duruşlarından, milli çizgiden taviz vermeyişleri ile bize örnek teşkil edenler oldular. Sevenlerine sabır dilemek bir nevi vazifemiz..
Her günün sonunda elbette üzücü olduğu kadar sevindirici haberlere de tanık olmaktan yaşama tutunmanın gereğine inananlar olarak , 
Bu güne nokta mı? 💕💕
”Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.” #Mevlana
Bu gün 15 Kasım 2016 KKTC kuruluş yıldönümünü kutluyoruz,  bizler ise 1983 yılında Meclis kararından sonraki binlerin arasındaki fertler..  Coşku ile Cumhuriyetin İlanını izleyen, halen barış içinde yaşayan canlı tanıklar.. 

AYDINLIK GÜNLER DİLEĞİYLE..


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s