Sevgi ile Barışık..

​Kişi kendisi ile ne kadar barışık olursa etrafına yaydığı sinerji de o denli etkili olur.

Çevrenizdeki kişilere hele bir dikkat ediniz, yüz ifadelerini,konuşmalarını,davranışlarını izlerken etraflarına yaydıkları pozitif veya negatif enerjinin hemen farkında olursunuz.
Bazı kişiler vardır her şeyi ben bilirim,ben söylerim ben yazarım ben ileriye taşırım egolarını sergilerken farkında olmadan irite edici bir pozisyondan kendilerini kurtaramazlar. Her mesleğin kendine has kabiliyetini diğer meslek gruplarını da düşünerek denge unsuru yaratan kişilikler belkide önce insan sevgisinin farkındalığı ile fark yaratanlar oluyorlar.
Bu ekonomik olsun sosyal olsun siyaseten olsun kişide eğer bir meziyet ise hangi okuldan mezun olduğunun önem derecesi olsada, sevgisizlikten doğan, kişileri hırsa teşvik eden,akıl ve mantığının çerçevesindeki eksi duyguları onu olumsuz yapar.
İnsan hayatında devamlı muhalefet ruhu yer etmeye görsün, bu ruh aynı felsefi düşünceye sahip kişilerde dahi kendini ters düz eden bir olgu yaratır. 
Hani eskilerin deyimi ile aksivera olma ruh halinin açılımında bu gerçek vardır. Köken ise duygularda kökleşmiş sevgi yoksunluğu dur.

Eve gelen yardımcınız dahi olsa onun davranışlarından yaptığı aynı işi bitirme saatinden bunu anlayabilirsiniz. Evdeki saksı çiçeklerinin dahi parlaklığı ona uzanan sevgi dolu bir yudum su ile kendini yaprağında belli eden oluyor.. Bazen diğer bir çiçekten kesilen budak dediğimiz parçanın aynen can vermesi gibi.O zaman ne deniyor eli uğurlu geldi. Halbuki bu aidiyettir. Gidilen evde kendini yabancı hissetmeme halidir. Bu hakikat ise kendisi ile barışık insanlarda vardır..
Çalışma hali sadece sahiplenme duygusu ile özenle,bilgi aktarımını masada kayıt altına almaktadır.Bu hal inanın ki çok daha ileriye gideceği gibi alınacak sonuçta öncelikle kişinin kendi hanesine yazılan başarı toplamında ülkeye mal olacaktır. İşte bu sevgi birlikteliği ile ..

Bu güne nokta mı?💕💕

“Bunca yükIe öIeceksin dedim hamaIa… ‘ÖIüm koIay sen umuttan haber ver.’ dedi ve şöyIe devam etti sözüne ‘Umut var oIdukça, dünyayı ver sırtıma… hayatın yükü vız geIir bana.’ dedi.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s