Birikim.. 

​Birikim nedir diye sorsalar bu soruda, kişi olarak,  kendimizi  incelemeden cevap verecek olsak zannederim her birimiz ayrı ayrı cevap verenler oluruz. 
Yaşadığımız her anın kıymetinde,gittiğimiz okulların sıralarında,çalıştığımız iş yerinin değerinde,kurduğumuz arkadaşlıkların vefasın da,aileden gelen ve adına miras dediğimiz maddi ve manevi güçte,vatan  sevgisinden tutun, bütün duyguların eldeki toplamı ile kazandıklarımıza *Birikim* derken belkide bu belirtilen toplamda bir çok artı daha vardır.

Her alışkanlığın insanda yarattığı değer kişinin birikiminin sayfa toplamıdır..

Çocukken sokaktan, deniz kenarındaki taşlardan,deniz kabuklarından kendimize oyuncak adına birikimler yapar, İş Bankasının mevduat sahiplerine dağıttığı çelik kumbaralara bozuk paralar atarak maddi birikim sağlar,bu kumbaraların alt tarafının veznedar tarafından açılması ile sayımını çoşku ile izleyenlerdik:))

Daha sonraları kitap birikimlerimiz ile kendimizce yarattığımız karton kutuları kütüphane gibi kullanıp muhavazasını *sende* dediğimiz tavan arasında yapanlardan değilmiyiz?

Öğrenim yıllarındaki not birikimlerlmlz imtihan ,müzakere derken yazılıya giren sözlüye kalkan talebeler idik. Not Defterinde hocanın ve velinin imzası hafta sonu mutlaka bu defterde yer alandı:)) Bu başarı birikimi notlar, ilerisinin getirisi olmadı mı? Oldu..

Daha sonraları altın küpeler ile tanıştık. Öyle kuyumculardan falan değil mesela Besimaba siparişle taksitli yüzük bilezik getiriyordu ..Annem alıyordu..Alınanları günü gelince kullanılırız diye bu birikimi yastık altında saklayan analarımızı unutmak mümkün mü? Mümkün  Değil.. İşte bütün bu anıların birikimi ile..

Bu güne nokta mı?💕💕

“Hayatımızda  en  yüce,  en  güçlü ve  yararlı dayanağımız; ana,  baba  evinden kalma anılarımızdır.  ”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s