Değer mi..? Kıymet mi..?

​Kıymet sözlük anlamı ile değer her ikisi de isim olarak kullanılan sevilen bir ad.
Her günün kıyameti kendine derken değer verilmeyen hiç bir konuda başarı oranı da az. Ama bazen o kadar değer verdiğiniz halde zincir gibi uzayıp giden çözülmesi yerinde kördüğüm olan olaylar.
Sabırsızlık göstergeleri ile içine girilen çıkmaz sokak.
İşte bu anda derhal karar vermek yerine kendinize vereceğiniz düşünme payı saatinin bilincinde sona yaklaşmak başarıyı elde etmek, kördüğümü çözmek, inandığınız ölçüde  gerçek.

Çalışma hayatına ,ailevi sorunlar eğer var ise asla iş yerine götürülmesi sakıncalı olan durumlar. Bu görevinizi engelleyen olduğu kadar yüzünüzdeki tebessümü de sizden alan ilişkilerde surat asıklığınının olumsuz sonuçları ile sizi de sağlığınızı da etkileyen korkunç bir durum ..
Eski tecrübelerden esinlenerek ana sözü dinliyorsak eğer kapının arkasında olan ailevi problemler dahi kapının zili çalındığı dakikada ertelenmeli,unutulmalı, dıştan gelen kim olursa olsun sorun belli edilmemelidir. Bunun diğer ayağı ise *işe* ev durumunun götürülmemesi halidir..

Kıymetimi bilmiyorlar diye de söylemlerinde bunu dile getiren çok ..Varsın bilmesinler gün ola harman ola elbette bir bilen mutlaka çıkar.. Bilmeseler ne olur?  İnsan kendisindeki değeri, özgüvenli hali  bilmez mi? Bilir bu da  etrafındaki çemberdeki  değerli ışık  değilimdir? Eğer kendini tanımamışsan etrafından da sana kıymet verilmesini istemek hakkın da yoktur. Başarı bu değerin mihenk taşıdır. O halde;

Bu güne nokta mı?💕💕

“Sizin gerçek değeriniz, insanlara karşı beslediğiniz hislerle, iş ve hareketlerinizle ve bir de onlara ve onlarla beraber yapacağınız iyiliklerle ölçülür.” #Albert Einstein

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s