KRİTİK GÜNLER . .

​Bazen insan günlük yaşamında kendisine huzur ile mutluluğun anlamında zemin hazırlar. Çağımız iletişim dünyasında haberleşmenin bu kadar hızlı olması hem iyi hem de bir bakıma iyi değil. 

Kişiler mutluluklarını paylaştıkları kadar mutsuzlukları da cümleler arasına sığdırabiliyorlar ya bu insanda mutluluk oldumu sevinç mutsuzluk oldu mu üzüntü yaratıyor.
Yaratıcı olmak,üretken olmak nihayetinde bir şekilde kendine faydalı olmayı rehber edinebilmek kişinin esasında vaktini değerlendirmesi çevresine de olumlu yönde  yansır. 
Gündemi ağır bir ülkenin fertleri olarak bundan sonraki beklenti de yer edilebilmek hakikaten zor. Bu güne kadar binlerce kez Kıbrıs sorunu ile ilgili duyduğumuz ,aklımıza sanki çekiç ile çivi çakılmış gibi tek bir cümle her şeyi özetlemedi mi? Özetledi nedir bu cümle “DIKKAT  KRİTİK günlerden geçiyoruz.” Geçe geçe bir hal olduk ya sonuç ortada.. Varsın mevcut barış içerisinde gündemi takip edip süreci izlemek. Bunu yaparken de kendi iç barışımız için gerekli özeni karşıt görüşler ile anlayış çerçevesinde çözebilmek birisinin ak dediğine diğerinin kara dediği düzende belkide  orta bir renkte anlaşmak. Eğer bu başarı sağlanamıyorsa başkası ile olabileceği anlayışından uzak kendi ülkemizin sınırları içindeki huzuru bozmamak adına hareket etmek.
Bazen insan kendi beynini de güncelleyen bir programı  kendisine yaratabilmek için çaba gösterip bunu gerçekleştirme becerisini göstermelidir.
Günlük yaşam da ancak bu beyin gücünün insandaki tesiri ile yaşam kalitesine katkı sağlayabilen olmalıdır. 

Değişiklik de değişimin bir anahtarı olduğuna göre bu yönde açılabilen her kapının arkasındaki aydınlık da gücünüzün simgesi olur. Bunu unutmadan kalan ömrün süresinde yüreğinizdeki sevgi tohumları ile tabiata katkı görevimiz olsun derken..

Bu güne nokta mı? 💕💕


Yolları en iyi kaplumbağalar bilir, tavşanlara sorma… Halil Cibran ”Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s