24 Kasım Öğretmenler günü . .

​Bu gün kendimi çok duygusal ve heyecanlı hissediyorum. 

Sebebi “Leymosun ve Köyleri ÖĞRETMENLER Günü” Leymosun Kültür Vakfı’nın etkinliği..
Biz Limasol’da 1957 yıllarda babamın orda müfettiş olması nedeni ile bulunduk. İngiliz Maarif Müdürü Mr. Clarks idi . Abim Niyazi 19 Mayıs’da Kandemir kardeşim ve ben Sedat Simavi ilkokulunda okuduk. Kandemir kardeşimin ilkokul 1 sınıf öğretmeni Nezire Hanımdı o okula bisikleti ile gelip giderdi. Benim hocam Cucin Başak..Annemin öğretmenler ile sıkı bir dostluğu vardı. Evimiz Baf yolunda öğretmen Ayşe Mümtaz’ın karşısındaki ev idi.
Rahmetli Dr Peral Gürkan ,kızkardeşi Paye ile çok oyunlar oynadık. Taksim Denizine giderken geçtiğimiz yollarda çörekcilerden çörek ve kıvrılmış hartuş içinde çakistes aldık deniz kenarında çok dolmalar yedik.
Dr.Ersan’ın ve Dr Baysan’ın dedesi Salih Keleşoğlu ile anneleri Lamiya’nım teyze ve Öğretmenler ile Türkiye’ye kafile ile gezilere gittik. Metin Silman Güven Silman’ın Ümit Silman’ın annesi Sahur’e Hn ile Merdiye ,Fayıka öğretmenler o çocukluk günlerimin aklıma kazınan öğretmen isimleri sevdiğimiz ve saydığımız ve her zaman Polemitya köyündeki evlerine girerken karşı tarlada akan o gür suların sahibi Ramadan Özdemir’i , Edibe Hocanımın şen kahkahalarını Okul Müdürümüz Talat Yurdakul’u Gülbahar Hasan öğretmenimizi, Nejdet Nereli’yi Vefa Fikret’i yeniden “Vakıf ” sayesinde hatırlamayı Güzelyurt’da babamın ilk arabası ve doğduğum evin önünden başlayarak Limasol’a ve daha sonrasında
 Atatürk Ilkokuluna kadar hatırlamanın hissiyatı ile bizim,çocuklarımızın ve gelecek kuşağın üzerinde emeği geçen/geçecek olan bütün *ÖĞRETMENLERİN *gününü saygı ile kutlar aramızdan ayrılanlara rahmet dilerim ..
Bu anlatımım geçen yıl facebook daki paylaşımım idi.. Anılarda bir değişiklik yok sadece bu gün yine bir 24 Kasım Öğretmenler günü..

Bu güne nokta mı? 💕💕

“Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! *Tartmak, *Kıyaslamak ve *Düşünmek için oku!”


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s