Dünyanın Renkleri..?

​Kişilerin yaşam dünyasının renkleri hep aynı değildir. Gençliğin pembe rüyaları daha sonra griye,daha sonrasında karamsarlığa kadar uzanmaktadır..

Pembe rüyalar daha ziyade anne babanın kol kanat gerdiği yılların çocukluk hayalleri ile süslenen renkli bir dünyadır.. Bu renkli dünyada ailenin bütün fertleri baş rolde iken daha sonraki yıllarda aileden eksilen nefes ve can kıymeti sizin rüyalarınızdaki grileşen rengin bulutlara uzanışı gibi başınız üzerinde kavak yellerinin esmesine neden olur.
Gri hayallerin içerisinde hep pembe rengin hayali hakimdir. Bu evrede insanın hayatta belkide yaşarken gözleri açıkken gördüğü rüyaların hakikati vardır.  Okul yıllarındaki sıkıntılar ders çalışmanın verdiği yorgunluk, sonrasında üniversite hayatı derken ilk aşk sevda evlilik,çocuk sahibi olmanın verdiği mutluluk işte bu gri renge katılan pembe hayallerdir..
Esasında erken yaşta çocuk sahibi olmak çocuğunuz için,ona ayıracağınız zaman için ne kadar çok önemli bir yaşam şeklidir ki bu ancak yaşanırsa anlaşılır..
Bazen imkanların isteklerin ve hedeflerin tarifi eğer kafanızda yer etmişse olanağı da karşınıza çıkar.  Yeter ki canı gönülden bu istek içinizde yer etsin.
Bütün hayallerin gerçekleşmemesi ile başlayan karamsar renk eğer size tesirini olumsuz olarak gösteriyorsa bu rengin Pembe değil ama beyaza dönüşü de mümkün..

İmkan derken,açılımında yaşanmış olaylar da mutlaka vardır.  1984 yılında Kamu Görevlilerine tanınan ve görevde iken memurlara  Üniversite mezunu olma olanağı gibi.. Bu imkan birçok çalışana olduğu gibi bizlere de koyduğumuz hedefe gitmemizi sağlayandır..
Düşünün aynı sınıfta ama aynı yaşta olmayan bir çok kişinin biz sınıf arkadaşıyız diyebilmesinin mutluluğu hangi renktedir?
Ertan Birinci,Ergün Vehbi,Ahmet Derya,Belgin Demirel,Nilgün Defteralı,Nuray Salih ,İnci Çelik daha birçok isim,sonra LAÜ Master grubunda Mete Tümerkan, Oya Ertuğruoğlu,Füsun Öneri,Behçet Öznacar ..
Bu arkadaşlar içerisinde AÖF sayesinde 2. Ūnv . de okumuş isimler var ama aynı sıralardan ayrı dallarda geçenlerdik. Sınavlarda ise aynı sınıflarda:))

Bu günler geride kalsa da o günlerin aile içerisinde çocuklarınız ile beraber ders çalışıp ayrı ayrı ödev yapmanın inanılmaz tesirini hissedebilmek ne kadar sakinleştirici bir durum..

Karamsar günler aile fertlerinin  dünyanızdan herhangi bir şekilde  bir daha gelmemek üzere gidişlerinin rengi siyahın kendisi değil de nedir.

Ve fakat yaşamak bütün renklerin kabulüne dayalı alacalı bir renkte yaşamı sürdürebilmenin anahtarı ile mümkündür derken..

Bu güne nokta mı? 💕💕

“Her şeye aynı açıdan bakarsan, hep aynı şeyleri düşünürsün. Hep aynı şeyleri düşünürsen, hep aynı şeyleri yaparsın, Hep aynı şeyleri yaparsan, hep aynı sonuçları elde edersin. Hep aynı sonuçları elde edersen, hep ya mutlu ya da hep mutsuz olursun. ”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s