Kıbrıs Mutfağı..!

​Günler geçiyor. Önemli olan geçen günleri anılarda biriktirmek . Yoksa gün ne olacak rutinde hep ayni. Peygamber’imizin de dediği üzere;  

Geziniz. Sağlık bulursunuz, kazanırsınız…
Kazanç özellikle insanın maneviyat gücünde önemli yer tutar. Bu kazanç biriktirmekte olduğumuz olumlu kazanımlar olursa daha bir ferahlık  kaplayan geniş kapsamlı yeri ile gönlümüzde yer eder.
Gezmek elbette ufku artıran etkenlerden bir tanesi. Bu eylem için uzak diyarlara gitmek de var olduğu gibi, çevreyi gezmekle de elde edilecek bir huzur. Hep aynı yerler dediğimiz bir şehir,bir köy bir sokak,bir bahçe desenizde her çıkış ayrı bir farkındalıkla mutlaka size görünür olmaktadır. 
Değişiklik insan hayatında her zaman sağlık açısından da bir ruh dinginliği  sağlıyor..
Geçmişten bu güne gelinceye kadar çoğu anlatımda mutlaka bir eksiklik var olduğu bir gerçek.. İnsanlık hali bazen uzatmadan bitirdiğin cümleler daha sonrasına kalıyor.. 
Hemen hemen Kıbrıs’a özgü yemeklerin her gün yaptığım çeşitlerini bir kez fotoğraflayıp sayfamda paylaştım.Paylaştığım her yemek Özel Berova isteği ile mutfağımda ocağımda pişenlerdi..   Bu paylaşımları yazarken aldığım keyfin tarifi mümkün değil. Ancak Kıbrıs TV için davet gelip de bunlardan bir tanesini seçip yapma hususundan tutun da çekim olduğu güne kadarki  andan itibaren duyduğum o tatlı tarifi imkansız heyecanı #KıbrısMutfağı televiyonda gösterime girip program bitimine kadar yaşadım. Hatta program gösterimi sırasında bana telefon eden arkadaşlarlarıma yayın bitsin sizleri sonra ararım bile dedim. İşte mutluluğu insanın kendisinin yaratması budur. İngiltere’den facebook arkadaşlarım programı bizler de gördük kendimizi Kıbrıs’ta hissettik mesajlarındaki sıcak samimi duygular ile yorumlarınızı esirgemeyen sizlere teşekkürler ederken..
Bu güne nokta mı..? 💕💕
 

“Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM’dir. Abraham LINCOLN ” 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s