Geçen Vakit Olsun..


Neden diye çoğu kez kendimize sorduğumuz soruya yine kendimiz cevap veririz.

İnsan bir defa gönlünden ne geçtiğini karşısındakine söylemekte güçlük çeksede en iyisi doğrunun ifadesidir. Bu karşınızdakinin ilk anda hoşuna gitmeyebilir ancak doğruda herkesin kendine göre değerlendirdiği bir kavram olduğu için dengede kusur her zaman olur. Bu da zamanla dengeyi bulur.

Allah kimseyi her şeyi ben bilirim girdabına düşürmesin, eğer düşen olursa da bir kaşık suda boğulmasının kaçarı yoktur.. Onları da tanrı korusun.

Her konu kendi içeriğinde tekrarı yıllarca yapılsada bazen önceden mutlaka çalışılması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Ne olacak canım sonunda ölüm mü var tesellisi olsada karşınızdakilere saygı her zaman esastır. 

Bu durumu kendine prensip edenler de kendilerine duyulan sevgi ile saygının her zaman farkında olurlar.

Geçen gün televizyonda yayınlanan Kıbrıs’a özgü hellimli ile cevizli kekin çekiminden önce de heyecan vardı.  Bu heyecanın perde arkasındaki hazırlık görülmeye değerdi. İlk önce yıllarca kullandığınız makinenin çalışıp çalışmadığının kontrolü,daha sonra eski yıllarda *forma *da dendiğini anımsadığım keyik tenceresi dediğimiz kabın evdeki durumunu kontrol, içinde çizik görüldüğü için yenisini almak konusunda dükkan dükkan gezmek yenisini almak yapımda kullanılacak malzemenin alınması bir yana yeni alınan kek kabında pişen kek nasıl olur?  olacak mı? kaygısı ile bir gün önceden aynı işlemi yapmak, sanki bir ödevi yapmış olmanın huzurunu veriyor insana.

Emekli insanların da vaktini değerlendirebilirsi ne kadar güzel öyle veya böyle bir hafta süren *kek* davamız da böylelikle sevgili Gülten Özyakup ‘un çekimi YouTube da yayınlaması ile  ayrı bir teşekkür konusu oldu bütün ekibe sevgilerle derken ..

Bu güne nokta mı? 💕💕

“İki “TESBİH” tanesi arasındaki boşluğu bilir misin? İşte orası hayattır.”


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s