Neden?  Nasıl? Niçin?

​Sorgusuz sualsiz bir yaşam yok.. Olamaz da .. Çoğu kez bunu küçük yaşlardan belkide önümüzde bulduğumuz NEDEN? NASIL? NİÇİN?  Sorularının içindeki sorgulama ile öğrendiklerimiz ile yaşadığımız hayatın devamının sebeplerinin hepsi bu ūç sorunun içindeki toplamın bizdeki  etkisi halidir..
Etkili olan her anı, unutulmaz olandır.. Bu unutamadıklarımız içindeki tesir ise çevremizdeki olaylardaki gerçek.

Kıbrıs konusunda diyeceğim, hayatımızın merkezindeki olay.. Kıbrıs’da doğan biz yaşlardakilerin ve daha ileri yaşdakilerin yaş toplamı içinde Kıbrıs meselesinin akıl almaz çözümsüz halinde hala daha sonuç alınmamasının ve alınmayacağına olan inancın kaybolduğu bir dönemdeyiz.

İnsan nihayetinde hatırladıkça unutmayan unutmadıkca kendisinden sonra geleceklere yaşadıkları kederin ileriye taşınmaması halindeki itimatsızlığı yaşar. Bu güvensizlik masada olduğu müddet bu itimatsızlığı umut haline getirip geleceğimizi Rumlarla beraber kurtaracağız ümidide yoktur. Asla olamaz. Tarihin buna müsaadesi yoktur.

Bu kesin konuşmalarda ki ifade her evdeki acının halen tutulan mateminde gizlidir. Bu matem var olduğu sürece Kıbrıs’da iki Evet ancak mucize olur. Neden? diye de kendimize sorar isek..cevap..

Kıbrısın stratejik durumunun sebepleri nedir? imtihan sorusunu bilip de sınavda on puan alanlar için:)  son derece önemlidir,önemli olmaya da devam edecektir.
Anlatım belki yalın, ama Niçin? Sorusunun basit cevapları sanmayın bunun açılımında ki gerçekler uzmanların  konusudur ..

Bu güne nokta mı?💕💕

“Dünya üç gündür; dün, bugün ve yarın. Dün geçti. Yarının geleceği belli değil.
Öyle ise; bugünün kıymetini bil! ”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s