“Zaman Hiç Kaybolmaz, Kaybolan Bizleriz..”

​Herkes yasını yüreğinde yaşar. Bu yas hiç bir zaman başka amaçlar için kişilerin araç olarak kullanacağı bir hadise değildir. Olmamalıdır.  

Ama öylesine acımasızlar vardır ki ailelerin acısını kendilerine özne yapıp hareketliliklerini ve eylemlerini bu özne üzerinden yürütmektedir.  
Çocukların duyguları ile  acımasızca oynayanlar onları kendi politikalarına kurban seçenleri eğer tanımamışsak bunda  velilere kadar uzanan  mutlaka bir hata payı vardır.. 
Toplumumuzda her olumsuzluğun muhalefeti varken olumlu hiç bir konuda övgüye rastlayan var mı? Yok? Nedeni ise sadece umursamazlık aynı zamanda aman bu gitsin öteki gelsin ruh hali içinde olanlardır. Kaostan medet umanlardır. 

Hepimiz aynı çevrede, aynı havayı soluyan, bu havada yanlış  gördüklerimizi doğru ile düzeltmek çabasında olanlarız. Olmalıyız..
Her düşüncede yapılan,yapıcı her öneriyi şartların müsait olması durumunda mutlaka yerine getirilebileceği bilincinin  var olması gerekir. Bu gereklilik olmaz ise bizler birbirimizi çekiştirmekten kendi kendimize çelme takmaktan öteye gidilemeyeceğini bilmeliyiz. 
Sonuçta eğer birbirimize sahip çıkmaz isek, her konuya kem göz ile bakar isek, acılarımızı müşterek paylaşmaz isek iylikte ve sağlıkta beraber olmaz isek ayrı yollarda mesafe kat etmeden yürüyenler olacağız ki bu gelişmemizde çağdaş bir yönetimde başarısızlığımızın ispatının  evrağında toplu bir imza ötesine gitmeyecektir,bu geleceği olmayan faydasız bir çizgidir. Faydasız çizgilerden uzak  olurken üzüntümüzü bir kez daha bütün acı çekenler ile yürekten paylaşıp, gelecek günlerin, kazasız geçmesi ve yaralılarımızın tez günde iyileşmesi için dualarımızı onlardan esirgemeyelim..
Bu güne nokta mı?
“Zaman hiç kaybolmaz,Kaybolan bizleriz ”Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s