“Tarih”i “tekerrür” diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

​Kader saati çalışıyor günler geçti,haftalar ayları derken yıl sonu aralığına geldik. Bu kapıdan Ocak görünüyor.. 
 

Bu  günlerde ülkenin ağır gündemi istisnasız hepimizin omuzlardaki ağır  yükü ile devam ederken ,olası bir anlaşmanın hemen  ertesi gününde, ülkenin üzerinde sihirli değnek ile ışıltılı bir hayatın renklerinin parlaklığı rüyasını görenler ile  antlaşmaya karşıt olanların rüyalarında kabus görüp bu anlaşmanın getireceği kara bulutları eldeki fırça ile açık renge döndürmek isteyenlerin yanında bir kesimin ise bana neciliği karşısında olduğumuz günlerin gerçeğindeyiz.. basit ifade olabilir ama gerçeğin profesyonel açılımını, açıklanmasını,analizini değiştirebilirmiyiz? Hayır… 
Bu basit anlatış için gülümsemeler olabilir. Varsın olsun. Her evin küçüğünden büyüğüne bu konular ile ilgili kafa yorgunluğu vardır. Hatta “BEN YORULDUM HAYAT” şarkısını dinleyenlerin sayısı oldukça fazladır.
Diğer yandan büyük bir kesimi ilgilendiren konularda alınan tedbirleri beğenenler ile beğenmeyenler bu konu ile ilgili hiç bir resmi açıklamayı dinlemek lűtfunda bulunmadan konuşulup beyanatlar verilmekte,sosyal medyada yorum yapmakta ,etraf bilgi kirliliği ile dolmakta, yağan yağmur dahi bu bilgi kirliliğini temizleyememektedir. Etraf çamur halinde, doğan günün ışıltısında dahi bu çamurda esas BİLGİNİN  anlaşılmak istenmediği bir ortamda YALNIZ  kaldığı görülmektedir. 
SENDİKACILIK  bizler de yaptık gerektiğinde eylem gerektiğinde grev. Anlaşmazlık konularında Çalışma Bakanlığı da devreye girdi. Çözüm her zaman dengede kendini bulurken hiç bir zaman içinde yaşadığımız devletimizi,makamlarını ne de yönetim yetkisini sandıktaki oylarımızla teslim ettiğimiz ne! SİYASİLERİMİZE ne! Yasamaya, ne! YÜRÜTME ne! YARGI ne! de TÜRKİYE ye saygısızlık etmedik. Eylem ve grevleri bu kadar laçka hale sokmadık.  
İşte bu anda RAHMET isteyen sendikacılarımız var ve biz üç değerimizi TRAFİK kazasında görevlerine giderken kaybettik. Bu günlerde geçmişin,yaşananların,üzüntülerin bütününü ile her tarihin  hatırlanması gereken zamandayız.
O halde bu güne nokta mı? 
” Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar. Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi.” #MehmetAkif 
İyi,sağlıklı günler hepimizin olsun..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s