“DaIından Kopan Yaprağın Akıbetini Rüzgâr Tayin Eder..” * Alparslan Türkeş *

​Her gün ne buluyorsun nasıl yazıyorsun gibi sorular var. Yazmak kişinin kendine özgü düşüncelerini cümleler ile karşısına iletmesi ile başlatılan bir iletişim şeklinin insanda yarattığı huzur ile mutluluğun kesiştiği noktadır. 
Her bireyin düşüncesi , düşüncesini takip ederken kendisine ait algısını ortaya koyar.

Bir bakıyoruz ki sosyal medyada herkes klavye başında kahraman. Maksat muhalefet olsun diye tarafların karşılıklı muhabbeti bazen çok ileri derecede hınç, kin, nefret ile kıskançlık belirtilerinin göstergesi olabiliyor.

Tabi herkesin karakter yapısını ortaya koyduğu bu sanal ortamda  taraf olan kişinin hoşgörüsü de bazen bir noktada tükenebilmektedir.

Kişiler sanki bu küçük yarım ada ülkemizde hiç yüz yüze, göz göze, gelmeyecek gibi sanal ortamın hem tweeterinde, hemde facebookda  klavyenin tuşlarına esir olabilmekte  kendine paye verip, güçlüyüm egosunda, böbürlenerek, yorumları ile, esasında bilinçsiz bir davranış şeklinin emsali olabilmektedir.

Hiç bir konuda ne doğru dürüst bir eleştiri, ne de bir öneri , görenimiz var mı? hemen hemen yok gibi..

Kişilerin analizleri elbette önemli ama günün bütün saatlerinde,  telefon kameraları ellerde, hedef alınan, kişilerin kendilerinden habersiz fotoğraflarının çekilip paylaşılması ne kadar doğru? bunun hakikaten cevabı var mı ?daha doğrusu bilen var mı? diye sormak gerek?

Örneğin Almanya da fotoğraf çekerken arkadaşımın bana söylediği sakın araçları plaka numarası ile çekip paylaşma yasaktır, suçtur denmesindeki hakikati de varken..

Her trafik kazası bir can kaybı ile etrafa insanların kalbine, acı ,tohumlarını ekmektedir.
Hele bir de, aynı tip kazalarda,  ailesinden kayıp olanlarda, bu *ÖLÜMLER*  tekrarlanan acının tarifinin kendisi olmaktadır. 

Her kesin kendisini basın mensubu olarak sandığı bir yerde gün gelir bu toplumda bu yapılanlar ağır bir depresyona sebebiyet verirse,bunun borcunu kim öder işte soru budur..

Diyeceğim o ki herkes kendine bir çeki düzen verir ise , ülkedeki kurallara uyar, çalışır *ÜRETKEN*olursa ,birbirine gereken saygıyı gösterir ise sonuçta toplanan faydanın dağılımı *MÜREFFEH * bir toplum yaratacaktır.

Bu temelin sağlamlığında..

Bu güne nokta mı?

 
*DaIından kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder… #AIparsIanTürkeş* 

Advertisements

One thought on ““DaIından Kopan Yaprağın Akıbetini Rüzgâr Tayin Eder..” * Alparslan Türkeş *

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s