“Söz Uçar Yazı Kalır..”

​Ders çıkarmak çoğu kez insanının yaşadığı yılların toplamıdır..
Bu toplam içerisinde insanın kendini bildiği günden itibaren biriktirdiği yaşanmışlıklar içinde kendine ait çevresine ait çocukluğu,gençliği,ailesi,akrabaları,yani aklınıza ne gelirse hepsi vardır.  Sevdikleriniz vardır, dostlarınız vardır,düşmanlarınız vardır.Hatta mal varlığınız kadar, akıl varlığınız da vardır:))

Bu varlık içerisinde yazılan, kader kitabımızda ,sayfa sayısında sona gelirken  *BİTTİ *diye bir son ibaresi ancak bu dünyadan ebediyen ayrılışta dünya ile antlaşma sona erdiği zaman yazılır.

Bu yaşayan  canlı kitap, her kesin kendisi olup, ilk sayfasından son sayfasına gelinceye kadar olan bir yaşam., romanın adı da isminizdir. .Belkide işte bu benim, hikayem deyişlerin sonuçtaki eseri bu kitaplardır. .

Bazen sil baştan okunmaya başlanan kitapta ,gelişi güzel, ara sayfalar da okunur. Bu bütünün hepsinin okunmasına engel teşkil etmez.

*TECRÜBE
  .. sayfaları karışık, ama romanı bir bütün içinde okuyabilmektir.

Kendinize bir an zaman verin, derin bir nefes alın bu nefesi ne kadar ciğerinizde tutabilirsiniz? zorlamanın dahi süresi kısıtlıdır.

Nefes alınan süre çoğu kez, çoğu kişide  memnuniyetin, memnuniyetsizliği olmaktadır. İşte buna asla izin vermeyin. Kendinize bu kötülüğü reva görmeyin. Yapacağınız tek şey kendinize zaman ayırmak,ayırdığınız bu zamanı çevrenize fayda olarak aktarmaktır..

Bazen öyle bir an gelir ki bir kişi bir dost bir akraba için saatlerce karşınızda bulduğunuz kişi oğlunuz olur,kızınız olur  konuşur da konuşursunuz.

Bazen yazdığınız bir yazıdaki bir  beğeni dahi sizin bu beğenideki akrabayı hiç unutmamış olduğunuzu, yıllar evvelinin hatıralarını, uzun yıllar, konuşma fırsatınız olmasa dahi, hiçbirini unutmadiğınınızı sizin kitabınızda,kalbinizde  önemli bir yer tuttuğunu anlarsınız..  İşte bu anlayış içerisinde ..”Söz Uçar Yazı Kalır” derken..

Bu güne nokta mı?

*Hatıra yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır. * #AndreGide Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s