Esası zaten siyaset bilimcilerin işi..

​Geçmiş ile gelecek arasında sıkışan düşünceler ile her gün her akıldan bir akıl alıyoruz,akıl veriyoruz:) 
Bütün bu düşünce alışverişi ile ortak noktada buluşmak bazı hallerde mümkün bazı hallerde mümkünü yok.
Nedeni ise ayrı bir konu. Kanaatimce konu herkesin kendine özgü yaşanmış bir anısının debreşmesi.. Çoğu kez bu depreşen duyguların içinde vakti zamanında o benim bu işimi engelledi, bana gelmesi gerekirken gelmedi, düğünüme katılmadı,cenazeme gelmedi, randevu vermedi, beni görevden aldı, mal dağılımında benim bu kadar malım varken adaletli bir dağılım olmadı gibi konular velhasıl bu gibi sersenişlerin sayısını uzattıkça  uzatabilir daha da çok kişisel sorunları genelleştirebiliriz.
Küçük yerlerdeki siyasetin bu şekillenmesinde etkili olan konular bunlardır diyebilirmiyiz belkide demek doğruyuyu görmede etken olur. Kendimizi de bu gibi düşüncelerden soyutlamamak kaydı ile..
Gerisi zaten siyaset bilimcilerin işi:)  Bizim uzun yıllardır dinlediklerimizin özeti bu. Kıbrıs küçük yer diyoruz ama göreni,yaşayanı,hissedebileni konuları bu çerçevede ele alanlarla almayanların tartıştığı büyük bir ortam..

Milli duyguların ise sonuçta galip geldiği bir adanın fertleri olarak, önümüzdeki gelecek günlerin aydınlığı var mı, yok mu bunu zaman gösterecek. Temennimiz yıllardır ülkemizdeki barışı, barış barış diye daha gerilerde ki savaş günlerine götürmeyelim..

Fedakarlık  karşılıklı olursa her konu sonuçta birliğe yönelir yoksa her kafadan çıkan akordu bozuk seslerle değil. Ben isterim,ben yaparım diyerek karışıklık yaratanların ikinci yüzü son derece önemli derken.. Bu yüzlerin yarın yine kendi insanının yüzüne nasıl bakacağı belkide en en önemli bir an olacaktır..

Bu güne nokta mı?

“Aklı teyid eden üç şeydir. 1. Emin olduğu kimse ile müşavere, 2. Tecrübe , 3. İyi düşünme..”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s