Lefkoşa’nın Diyet Mutfağı..

​İnsan kendini meşgul etmek istemeye görsün,mutlaka bunu başarır, insan en cok da emeklilik günlerinde  belkide daha rahat bir döneme girer.. Peki bu günlerde emekli yaşamı nasıl geçer diye dönüp bir duruma baktığımız zaman bunun cinsiyete göre pek tabi değişkenlik gösterdiği görülür..

Yaşlılık geliyorum demez,gelir.. Önemli olan bu son zaman dilimi içinde huzurlu,sağlıklı ve rahat yaşayabilmek.. Kalan yaşam sürecinde biraz da kendine zaman ayırmak gibi.. Hal böyle iken de  hobiler ile kendini ifade eden bir hayat  tarzı yaratmak.. 
Bu süreçte kişi kendine öncelikle sağlıklı beslenme ile takviye vermeli, bunun için de mutfak,yemek,pişirim, denge için çok önemli.. 

Bu konularda elbette profesyonel destek almak şart. 

Daha önceleri bir yazımda ele aldığım diyet konusunu bu günlerde daha da ileriye taşımakta fayda var dedim. Dediğimi de yaptım araştırdım:)  bu sefer Girne Lefkoşa diyetisyen konsiltasyonunda daha başka bir strateji uygulaması buldum.. Komşumuz Diyetisyenim Funda Bilginer ile Lefkoşa’daki diyetisyenim Gizem Adıgüzel Erbildim  ikilisini sağlık için iletişimin kolay olduğu bu ortamda buluşturup, onlardan yardım istedim.. Önemli olan zayıflamak veya şişmanlamak değildi, önemli olan bir insanın sağlığı idi:) 
Sonuç da; Sabah kahvaltısı,ara öğün,öğle yemeği ara öğün ve akşam yemeğinin diyetisyen Gizem hanıma ait onun, yiyecekleri kişiye özgü hazırladığı  CHERISH diyet mutfağından faydalanmak konusunda görüş birliğine vardık. 
Ülkemizde bu konuda keşke lokanta olsa demiştim demesine de olduğunu geç de olsa yeni farkettim  böylesine önemli bir konuda yardım alabilmenin varlığı, hakikaten diyet yapmak konusunda irade gösterenler için son derece önemli bir alternatif. 
Düşünün her gün, yemeğinizi evinize ulaştıran bir ulaşım sistemin de sonuç alabilmenin heyecanı, ne kadar güzel bir beklenti.. Belki Kıbrıs’a özgü paylaştığım yaptığım  yemekler hepsi şimdilik yazılarımda saklı ama, DİYET mutfağındaki tad da lezzetli.. 
Ülkemizde bu sektörde gösterilen atılım hakikaten takdire değer bir yatırım.. Kendilerini  kutlamak gerek. 
Sonucu mu?  tabi ki paylaşacağım.. paylaşmadan önce..
Bu güne nokta mı? 
Bir Kızılderili deyişinde ki gibi..
“Yaşamının örümcek ağını ören, insanın kendi değiIdir; o bu ağda sadece bir teIdir, bu ağa yaptığı her katkıyı, asIında kendi kendine yapmıştır.” 

 

Advertisements

One thought on “Lefkoşa’nın Diyet Mutfağı..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s