“Vücudunuza İyi Bakın,Yaşamak Zorunda Olduğunuz Tek Yer Orasıdır “

​O kadar çaba gösteriyorsunuz bir konu hakkında yazıyorsunuz tam sonuna gelmişsiniz eliniz telefonun yan kısmında x dokunuyor farkında değilsiniz çünkü o anda telefonda konuşuyorsunuz bütün yazının silindiğini fark ediyorsunuz ama iş işten geçmiştir. Çok dikkatli olmanıza rağmen bu yinede oluyor. Yazdığınız cümlelerinizi bir daha kuramıyorsunuz o anın düşüncelerinin yerini hafiften bir keşke almıştır:))

Keşkelerin hiç sevilmemesi gerekse dahi yine de zorda kalındığı zaman kurtarıcı bir ifade.. 
Kış bütün soğuğu ile kendini hissettiriyor .. Bu soğuk, bazı ağrılara da neden oluyor mu ne oluyor, bütün karşılaştığınız kişiler de sanki başka konuşacak şey yokmuş gibi koro halinde bu ağrıları dile getiriyorlar. 
İnsan bazen kendinin doktoru da olabiliyor, bu tecrübeden ziyade eski anılarda , tariflerde  saklı.. o zamanların çatala pamuk sarıp ispirtorakısına batırıp ateşleyip sırta şişe vurulduğu günlerin üzerinden yıllar geçti ama uygulamanın bu günlerde de yapıldığı söylenmektedir.  Bir de çok ama çok eskilerde evlerde ayaklara sülük yapıştırıldığını gördüğümüz zamanlar oldu. Ya bahçelerde kesilen taze nane ile yapılan çaylar, daha anılara düşmeyen bir çok tedavi şekli..
İnsanın yaşı ilerledikçe hareket edebilme kabiliyetinde, düşüşü görmeyen yok. 

Yürüyüş yapmak gerekli diyorlar  da  yok temposu olmalı yok öyle yok böyle onu dahi yapamaz olanlar var. Belki tercih bir spor salonu olabilir. Salon yeri idi merdiveni var mı idi ?düz ayak mı ? derken kendinize uygun bir yerde   karar veriyorsunuz. 
Bu karar ile de istikrarlı rejim istikrarlı spor diyoruz.. Hepsi bu..:)) 
Bu güne nokta mı? 
“Vücudunuza iyi bakın. Yaşamak zorunda oIduğunuz tek yer orasıdır. ”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s