Güven Tek Kullanımlıktır..

​Bazen dinlenmiş olan gerçeklerin ne kadar acı olduğu insanın içinde dışa vurulmaz bir uhte olarak kalır.

 
Yıllarca dinlediğiniz o kadar çok olayın müdahili oluyorsunuz ki aman birinin birine zararı dokunmasın deyip dengelerin ayarını ancak konuşmamakta buluyorsunuz.
Anlayacağınız dert küpü oluyorsunuz.

Hele birisinin diğerine aman sakın ha aramızda kalsın dedikleri adına sır denen o mevhumunun ciddiyetinde olan kaç kişi kaldı..
Çağımızda insanların konuşmak için gündüzü beklediği zamanlar çok gerilerde kaldı..
Sosyal medyanın arka odaları var ya işte bu yerlerdeki paylaşımlar hepsi sırların hücresi, haberin hız kazandığı yer oldu..

Anlaşılan o ki artık telefonlar bile cazibesini konuşmada kendini yitirdi. Konuşmalar yazılı kanıt niteliği kazandı..

Kim kime ne kadar güven duyar bu dahi tartışma konusu. Menfaatlerin yer aldığı dünyamız gerçeğinde demek ki bu konularda çok dikkatli olmak gerek. Korkusuzca yazarım diyen gençliğin gün gelir bu yazdıkları aleyhine delil olur da haberi olmaz:(

Eski toprak da denilen insanlarımız halen aramızda , bizlerle birlikte, nice yaşanmış olaylar olsa da dışa vurulmaz nitelikte.. Bir toplulukta konuşulan konuların diğerlerine aktarıldığı hallerde ki değişime uğrayan ve kırgınlıkları pekiştiren durumlar da ayrı bir konu ayrı bir anlayış..

Eskilerin kullandığı bir deyiş de anlamlı anlatıyorum anlatıyorum, anlamıyorlar “Ciğerimin yağı tükendi ” diyorlardı ya! Eminim çoğumuz, çoğu hallerde bu cümleyi kurduk:))
Ben şahsen kurdum dört yaşlarında bir çocuğumuzun duyduğu bu deyişe verdiği cevaba ise tanık oldum “Yağ bitti ise marketten alırız ” ne olmuş diyerek..

O zaman anlayışa ihtiyaç duyduğumuz, birlik ve beraberliğin son derece önemli kritik denen, karar , gerektiren her  eşikde,  bir an durup bütün birikimleri düşünüp, değerlendirmek kaydı ile ayağımızı, adımımızı atarken, düşüncelerimizin içinde en mantıklı kararı kendi güvenliğimiz, güvenebildiklerimiz  için sadece kendimiz verelim.

Bu gerçeklerden hareketle ..

Bu güne nokta mı? 

“Güven, tek kuIIanımIıktır.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s