Vedalar; Gözüyle Sevenler İçindir, Çünkü Gönülden Sevenler Ayrılmaz..

​Ayrılık telaffuzu zor, kendisi insan üzerinde ağır bir yük oluşturan,genelde bazı konularda olduğu gibi hassasiyet gösteren,durumlarda da insanı bunaltan bir kelime.. Ama var olan bir gerçek.. Ayrılık denmişse ,ayrı olma durumu ile  herhangi bir şekilde insanın sevdiğinden sevdiklerinden ayrı düşme hali ile yaşadığı,hissettiği duyguların toplamında üzüntünün, kendi üzerinde yarattığı, olumsuz etkilerinin,belirgin özelliklerinin, insanın göz bebeklerindeki bakışta, gizlenen halidir. 
En büyük ayrılık, insanı bir şekilde yaşamdan koparan, nefesinin  tükendiği, ayrılıktır, bu soğuk, ürpertici olduğu kadar ebedi ayrılığın başladığı noktadır.
Bu ayrılıkta çok gözyaşının hatırası vardır.. Esasında sebebi ne olursa olsun yaşın kaç yaş isterse olsun, hiç hesaba katılmadığı, En büyük acı budur..

Ayrılıkta yaşanan diğer hallerden bir diğeri ise gurbette yaşayan ülkeden uzak olan akrabalar,kardeşler,dostların birbirine duyduğu hasrettir.. Burda mesafelerin önemi kavuşmada öne çıkan,ancak giderilebilen,çaresi olan bir ayrılık şekli mevcuttur..

Diğer ayrılıklar ne şekilde olursa olsun ki gençlerde %95 oranında olan boşanma halleri ile acil kararlar neticesinde oluşan evlilik denen müessesenin bozulma halindeki ayrılık travmalarıdır.. olağan olduğu kadar araştırılması gereken ayrılıklar olup bu konulara çözüm şarttır..

Sonuçta gençlerin yaşadığı ilk aşklar,ayrılıklar,sevgili arkasından duyulan  heyecanlar elbette yaşamın süregelen devamında karşımıza  çıkan ayrılıkların bir diğer çeşididir.

Her insanın yüreğinde  bir çok ayrılığın fotoğraf albümü vardır. Her ayrılığın günü ile yılı ise unutulmayan kareler olarak albümün sayfalarında duran anılardır..

Sonuçta adı ne olursa, olsun, her ayrılık acı bir iz bırakır derken ..

Bu güne nokta mı?

” Vedalar; gözüyle sevenler içindir, çünkü gönülden sevenler ayrılmaz. ” #Mevlana

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s