Ailede Sevginin Gücü..

​Sevgi içerisinde büyüyen çocukların hayata karşı verdikleri her türlü mücadelede genellikle başarılı oldukları gözlemlenmektedir.

Sevginin gösterilmesi göreceli bir kavram olsada çocuk büyüme sürecinde kendine çevresinin gösterdiği ilgi ve alakadan her zaman beslenenen bir varlıktır. 
Her birey bu aşamaların kendisine olan faydasını kendi yetenekleri ile ki bu da, anne ve babadan halk deyimi ile kendinin çekmiş olduğu damar ile birleştirilmesi ile elde edilen sonuçtaki inanıştır.. Kişilerin büyüme süreci de ayrıca hiç ilerlemediğini sandığı yaşına eklenen yılların sadece birikimidir..  

Kıbrısta genelde bazı deyişlerin günümüzde de söylendiği,  duyulmadık değil:) 

Mesela çektiğin damar ,kurusun keşke çekmez olaydın:)  duyulan,bilinen söylemlerdir..  neden her olumsuz olayda bu cümleler söylenir merak konusu?  Esasında ağır bir yük olan bu ah !! ucu açık bir şekilde neden söylendiği anlaşılır gibi olmayıp eski yıllara  ailenin bilinen, bütün fertlerine kadar uzanmaktadır..
Burda ailenin aile fertleri için,  her daim sadece  başarı istediği özleminin belkide zihinde oluşan, önüne geçilmez bir  hırsı vardır. 
Aile içerisinde kardeşlerin de birbirini sevmesi önemli aile bağlarının oluşması bu oluşumun onların da evlatlarına geçmesi ayrı özen isteyen konular. Hepsinde ortak nokta sevgi bağları.. Bu bağın oluşmasında görevli ise anne babalardır.. 

Bütün bu ilişkilerin sırası ise her yaşta ayrı bir ders ve öğüt toplamıdır. 

Sevgisiz büyüyen çocukların ne kadar başarılı olsalar dahi agresif durumları kendini her zaman belli eden bir özgeçmistir .. 

Bu agresif tutumlar her zaman meslekte de kendini dışa vurmakta, hayat devamında mutsuzluğa davetiye çıkarmaktadır. 

Dinlediğimiz bütün hikayelerdeki duygularda kökleşmiş sevgi yoksunluğu ile beraber yüreklerde yeşerecek umut sevgi olsun derken.. 
Bu güne nokta mı? 
Aile, zihinlerin bir araya geldiği bir yerdir. Eğer zihinler birbirlerini severlerse ev bir çiçek bahçesi kadar güzel olur. Ama zihinler birbirleriyle uyum içinde olmazlarsa, bahçeyi darmadağın edecek bir fırtına oluşur. #Buddha

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s