Yeni Yıl Tebrikleri..

​Gelecek Pazar 2017 ilk pazarı olarak Ocak ayına geçiş yapılacak.. 2016 yılının son pazarında Her şey nasip kısmet diyerek yeni yıl bu günden itibaren geriye sayımla  bekleniyor.
Eski yıllarda yeni yıl kartları seçilir zarfları alınır  genelde içi açılan çiçekli kokulu kartlar seçilir, bu kartlara kişiye özel kutlamalar yazılırdı.  Posta pulu almak da ayrı bir telaş olurdu. Zarf kapalı ise daha pahalı açık ise daha ucuz pul kullanılırdı bir de uçak ile “By Air Mail” yazan lacivert stiker postahaneden alınıp zarfa yapıştırılır gönderen kısmına zarfın arkasına ise adresler yazılırdı.. Bu işlemler ayrı bir keyif ve aldığı zaman ile de insanı meşgul eden olurdu..

Şimdilerde pek bu usul kutlamaları yapan var mı pek yok:)) eskiden siyasiler de daire müdürleri de tek tip kart bastırıp sevenlerine adreslerine bu yeni yıl kartlarını gönderirler di ancak sekreterlerin getirdiği kartlara imza atarlardı:)  alanlar ise bak bana kart geldi diye de sevinçlerini belli ederler bu kartları evlerinde bir masaya görülebilecek şekilde de dizerlerdi:)

Günümüzde bayram derken dini günlerde tabi yeni yılda da telefonlara gelen devamlı bildirim sesleri ile kulağı haberdar kılan bu kutlamalar ile mesaj kutuları dolmaktadır. Tabi buna da memnuniyet var ama işin resmiyetinde hiç konuşmadığınız kişilerin mesajları da reklam gibi kokuyor:))

Sosyal medyada  olduğunuz bir takım hesaplarda arkadaş diye kabul ettiğiniz kişilerin kabulünde elbette bir kriter olduğuna göre bu gibi özellikli günlerde onlara mesajla bu kutlamaları yapıyoruz..
Yenilik gibi değişim gibisi yok derken ..

Bu güne nokta mı?

“Değişim rüzgarı esmeye başlayınca, bazıları duvar inşa eder, bazıları ise rüzgar değirmeni. “ 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s