Nedeni Yok Edin Sonuç Ortadan Kalkar.. 

​Zamanın hep iyi yanlarını yaşayanlar için mesele yok gibi olsada her ne olursa olsun herkesin bildiği gibi olmayan durumların yaşanmışlıklarının, her birinin bir hikayesi vardır. 

Kişiler genellikle yaşadıkları her olayda bir sebep ararlar. Aslında bu sebepleri de kendileri yaratırlar.
Hani derler ya sebepsiz ayrılık olmaz aynen durum bu olmaktadır. 
Çarşı tam maaşlar erken ödendi rahat bir nefes alacak derken doğal olarak kış mevsiminin yağmurlarına yenik düştü.. Burda sebep yağmurun fazla yağması mı yoksa olası yağmurlara karşı alınmayan tedbirler mi? Yoksa tetbir almayanlara yardımcı olan bizler mi suçluyuz ortada bir beklenti var ama bu beklentide, çözümün karmaşası da var. 
Dikkat ettiğiniz zaman göreceğiniz dere yataklarında evler yapılmakta ama satın alınıp ikamet için taşınmaya heveslisi de çok olmaktadır.  Burda karşılıklı  sebeplerin yanlış icraat  paylaşımı vardır. 
Dere yataklarında temizlik yapılamamaktadır çünkü devamlı bir çöp atılımı maalesef vardır, bu da su geçişlerini önlemektedir.  Geçmiş yıllarda yine yağışlardan hasar gören Güzelyurt  Bostancı arasındaki su geçişleri içerisindeki tıkanıklık da, Karaoğlanoğlu nda Girne’de evlere giren sular da gözler önünde ama bu gün yine aynı sorunlar yaşanmakta,  hatta Lefkoşa Devlet Hastahanesi de su baskınında unutulmayanlardan.. Kriz masaları oluşturulmuştu..? Bu kez olmaması elbette alınan tedbirler..
Demek ki her kesim kendine düşen görev ne ise önceden bütün tedbirleri almalıdır yoksa daha derin yaralar yüreklerde yangına sebep olacaktır.  
Bütün bu sebep sonuç ilişkisinde..
Bu güne nokta mı? 
“Nedeni yok edin, sonuç ortadan kalkar.” Cervantes
 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s