Akıl Havsala Almıyor..

​Hala daha Kıbrıs’a Türkiye askeri üs kurmak isteyebilir buna karşı çıkmalıyız diyen KKTC sınırları içerisinde yaşayan  zihniyetler televizyonlarda bize hitap edebiliyorsa, acaba bunları konuşturanlar onları deşifre etmek için hususi mi yapıyorlar diye düşünmeden edemiyor insan. 

Kaldı ki Türk Askeri Kıbrıstan çekilmeyecek diyen Cumhurbaşkanı Akıncı ‘nın beyanları açıkça ifade edilirken..

Bu gibi küçük kesim diye diye müsamaha gösterilen kesimlerin devletimizin değerlerine karşı tutumları her nedense gide gide yıkıcı ve bölücü bir yol almaktadır. Derhal bu durumdan vazgeçilmesi gerektiği, gösterilen tepkilerden belli ancak hala daha bize karşı kampanya yürütüyorlar diye de konuşabiliyorlar .. Õğretmenliremize hazırlanan ajandalar sayfa sayfa halkın önünde iken daha neyin müdafaasındalar akıl havsala almıyor.  Günler geçtikçe bu konuların açık halini elbet göreceğiz.. 
Eski yılın son günlerine bütün yılın ağırlığı çöker omuzlara derler doğrudur. Geçen bunca günün ağırlığı bir gecenin yemek saatlerinde gidermi? Gitmez ama son gece hazırlıkları her evde bir şekilde yapılmakta. Genelde hindi- iç pilav olan menü, geçerli yiyecek çeşidi olmakla beraber çoğu ev bu gecede mangal yakmayı da tercih etmektedir.  İnsanın hiç doymak bilmeyeceğini sandığı ama ilk yarım saat lçerisinde masadan kalktığı da ayrı bir davranış şekli. 
Çoğu kişinin gece 00.00 uykuda karşıladığı da duyulmadık haller değil. Zaten hiç bir günden farkı olmayan bu 2016 dan 2017 geçişteki saatte duyulabilecek havai fişeklerinin sesi bir yıldan diğer yıla unutulmayan ses ve renk görüntüsü ile gökyüzündeki rengarenk şekli ile geçen yıldan kalma :)) gözlerimizde aynı şekilde durmaktadır.. 

Kocaman yıl, bütün duyguları günlerinde biriktiren 2016,milenyum derken dün gibi 2000 yılının üzererinden, geçen 16 yıl ile ..
Bu güne nokta mı? 
“Ey İnsan, zaman sensin, sen iyi olursan zaman da iyidir, eğer sen kötü olursan zaman da kötüdür.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s