Haddini bilmek önemlidir..

​Bu günden yarını düşünmeye vakit olmayan bir hızla ilerliyoruz. 
Bu öyle bir hız ki dünya dönüyor,biz de dönüş içerisinde istesek de istemesek de kendimize yıllar ekleyerek yaşlanıyoruz.
Yaşadığımız her yılın her yaşında hissedilen duyguların, yaşanmış olaylar hepsi değilse bile geçmişte kalanlar, kalmayanlar, unutulup aniden hatırlanan anılar toplamında ki mutluluk, mutsuzluk arasındaki gelgitler hepsi dünde kalamaz. Bu güne 2017 Ocağının ilk günlerine geçmekten  çekinmeyen hatıralar, yüz göz olduğumuz hayat. Bütün bunları sığdırabileceğimiz dünyamız defterine nakledilen, günlerimiz belkide , bu güne gelişimizi sağlayan müthiş enerji.. 
Kişilerin dış bedeninde olan  yaşlanma vücut direncini yükseltici tedbirler ile yavaşlatılabilir. Bunun için önlem her bireyin kendi bilincinde yer etmelidir. 

Demek ki yıllar yıllara eklenirken kişilerin azıcık da olsa zamandan kendilerine vakit ayırmaları mutlaka gereklidir. 
Hani derler ya insan hissettiği yaştadır, esasında bu deyişlerin doğru olduğu okuduğumuz bilimsel kitaplarda değinilen bir konudur. 
Geçmiş yılları sevdik, gelecek yılları da nefes aldığımız müddet seveceğiz. Anlamsız kavgaları , söylemleri eleştirileri süzgeçten geçirdiğimiz bütün bir ömrün hüküm sürdüğü  hayatımızda değerlendireceğiz.
Kimsenin kimseye haddini bildirmek gibi bir niyeti olmayanlar olarak ve bilhassa haddimizi bilenler olarak uzakta öten horozların seslerinin cılızlığı ile hareket edilmeyecek,  2017 yılında hep ilerisi için, sevgi ile çerçevelenmiş aile düzeninde olan hepimize yeni yılın mucize yılı olması dileğiyle..
Bu güne nokta? 

Ne güzel demiş eski yıllardaki düşünürler..
” Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin; ama her saat başında saat kulesi gibi ötme”  

Advertisements

One thought on “Haddini bilmek önemlidir..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s