“En yükseğe erişmek isterseniz, en aşağıdan başIayın..”

​Yeni yılın ilk gününe uyanış yine acı haberlerin yer aldığı olayların gün boyu haberlerden eksilmediği bir güne maraz oldu. 

 
Ateş düştüğü yeri yakar diyorlar lakin dıştan haberlerden,ekrandan, sosyal medyadan gelişmeleri, açıklamaları dinlemek de ayrı bir üzüntü durumunu bizlerde hissetmekte ayrı bir ruh haline girmekteyiz..
Dünya sanıldığı kadar büyük olmaktan uzaklaştı anında her haber önümüzde,gözümüzde kulağımıza oluyor.
Hepimizin her hangi birinin dünya yerleşim birimlerinde olmadığı pek az yer var. Endişe ile başlayan günlerin mutsuzluğu bir sis gibi ülke insanının çevresini kaplıyor. 

Hayatın akışında sorunlar bitmiyor. Güvensizlik sanki kendini kabul ettirmek için yoğun bir çaba içinde..

Ahde vefa kaldı mı  bilinmiyor? Kişiler  menfaatlerine dokunulmazlık arıyor. Yüz defa iyilik görse bir menfaatine ters düşülmeye görsün hemen lafını gediğine sokmaktan çekinmiyor. Çekinmek ne kelime demediğini bırakmıyor..Bütün bu hadiseleri  etrafında görmeyen varsa eğer, herhalde dünyanın en mutlu insanları onlar olmaktadır..

Halbuki niyet denen kelimenin anlamında ” bir şeyi yapmayı zihninde tasarlama, önceden isteyip düşünme, kendi kendine karar verme, kişinin içindeki bir amaca yönelme istek ve düşüncesi.” kişilerde varlığını tam anlamında sürdürebilir bir mefhum olsa inanın her şey çok daha güzel olacak. Amacın var olduğu yerde her olumsuzluğun uhdesinden gelinebilecektir. Hedef için çalışılan her konu hal yoluna girebilecektir.. Bu gözlem değil bir hakikat olup bu gerçeğin ifadesinde ..

Bu güne nokta mı?

“En yükseğe erişmek isterseniz, en aşağıdan başIayın. ” #PubIiIiusCyrus

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s