“Tereddüt, itimadın kendisine kardeş olduğunu bilmeyecek kadar yalnızdır. “

​Her konudaki eylem hali mutlaka  bireyin kendi  kararındandan sonra gerçekleşmektedir. Bireylerin asgari müşterekte birleşmeleri ile de sonuçtaki kabul aynı kapıya çıkmaktadır.  

Esasında pişirilip kurtarılmadan karar alındı mı çoğu zaman sonuç memnuniyetsizliği de ortaya çıkar, çıkmasına, ama en doğrusu inisiyatifi kullanmak konusunda dik duruşun önemi kendini her hususta belli eden karardır 
Her insanın çocuk olsun büyük olsun hayatının her evresinde mutlaka verdiği  karar ile hareket ettiği büyük bir gerçektir. Karar verme yetisi olmayanların çevresinin ne kadar tenha kaldığı da ayrı bir inceleme halidir. 
Sokaktaki çocukların oyun oynama kararlarından tutun, oyuna girmek isteyenin kararı da varken, bir an daha büyüklerin bu  kararları seyreylerken duyduğu heyecanlı duyguyu kim hissetmez ki? 
Bu heyecanda hissedilen şey sadece o çocukların o anki kararları sizin de hayatta her adımda verdiğiniz, kararın gücünün etkisine yansıyanlar olarak, yaşam süresince ne okuyacağınız, nasıĺ bir hayat süreceğiniz  dahil bir çok hayat gerçeğinde kabullendiğiniz kararlarınız, geleceğinizin ta  kendisidir. 
Demek ki kocaman bir ömür,  verilen karar silsilesinin toplamı ile insanın kendine duyduğu güvendir.. O zaman bu güçle.. 
Bu güne nokta mı? 

 

“Tereddüt, itimadın kendisine kardeş olduğunu bilmeyecek kadar yalnızdır. ” #HalilCibran

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s