Gülsen Çobanoğlu Hoca’nın ardından..

​Kimilerine göre vakit erken kimilerine göre vakit geç deniliyorsa da her ölüm çevrede üzüntünün kaynağıdır. 
Küçük yerlerdeki tanışıklıklar her gün bir tanıdığın evinde meydana gelen bu ayrılıkların, kişilerde yarattığı, üzüntü ,etkili bir acının duyumu ile hissedilendir.. Her canlı ölümü tadacaktır ama her ölüm ,bir ayrılığın sonsuz acısının insan  yüreğindeki, silinmez yeridir.

Çocukluklarını beraber geçirmiş, beraber aynı  mahallede bir ayaktan tut, köşe kapmaca oynayan, daha ileriki yıllarda beraberce gençlik dönemini geçiren birbiririne  sırdaş olan kişilerdik.. Beraber uzun yıllar geçirdik..

6 Ocak tarihi  , işte bu önüne geçilmez  ayrılıklardaki üzüntünün bir günü oldu,  yaşadığı müddet yüzünden son günlerine kadar gülümseyi ,yaşama umudunu kaybetmedi. Toplumumuzda değerli bir yere sahip olan Gülsen Çobanoğlu Hoca ‘nın ebediyete intikali ile duyulan üzüntü, onu sevenleri acıya boğdu..

Anne ve Babasının tek kızı idi.. Gülsüm nenesini,babası merhum Talat Çobanoğlu ‘nu  ayrıca kedilerini küçük yaşlardan beri çok seven birisi olan Gülsenim, Annesi, annemin arkadaşı Vahide teyzeyi Çağlayan mahallesindeki bizden bir sonraki sokaktaki evinde son günlerine kadar hiç yalnız bırakmadı.  Gülsen aynı zamanda kendisi de  çok iyi bir anne oldu.

Bu günden sonra arkasında bıraktığı ailesi annesi ile  evlatları var.. Onlara Sabır dilemekten başka birşey yapmak keşke kabil olsa..Üzüntülerini  derinden paylaşmaktan başka:((

Gülsen ile arkadaş olan birisi olarak diyebileceğim o bir melek gibi her zaman yanımızdaki değerli  yerini, muhafaza edecektir. Bu gerçekten hareketle..

Bu güne nokta mı?

“Dua ve ibadet Allah ile olmaktır.
Allah ile olan kimse için ölüm de ömür de hoştur.#Mevlana

Dualarımız onlara… 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s